Archiv aktualit

21. listopadu 2017

Absolventské stáže Erasmus+

Vážení,

vzhledem k navýšení financí na absolventské stáže hledáme další zájemce o výjezd do zahraničí v období po absolvování studia. Hlásit se mohou současní studenti, kteří plánují dokončit studium během letního semestru 2017/2018 (vč. ledna 2018), a to do 5. 12. 2017 v kanceláři Erasmus+ na 3. LF (2. patro – kanc. 205 nebo e-mailem). Výjezd je nutné začít řešit nyní, neboť část administrativy musí být vyřízena v období před absolutoriem.

Základní podmínky pro výjezd jsou:

• aktivita je určena pro budoucí absolventy bakalářských, magisterského i doktorských studijních programů

• uchazeč si musí samostatně zajistit přijímající instituci (nelze využít smluv na pregraduální praktické stáže)

• stáž lze realizovat v členské zemi EU (kromě ČR, resp. ČR a SR u osob s trvalým pobytem v SR) a dále v Norsku, Lichtenštejnsku, Makedonii, na Islandu

• uchazeč musí odeslat přihlášku na konkrétní přijímající instituci ještě během studia

• minimální délka pobytu jsou 2 měsíce

• celou stáž je nutné realizovat v období 1 den až 1 rok po ukončení studia

• stáž musí odpovídat zaměření Vašeho studia

• absolvent si sám zajišťuje veškerá pojištění – jako nestudent nemůže využít výhod spjatých se statusem studenta na 3. LF/statusem studenta obecně

Více informací o absolventských stážích naleznete zde: https://www.cuni.cz/UK-8248.html#10. V případě dotazů nebo zájmu o výjezd prosím kontaktujte kancelář Erasmus: 2. patro, kancelář 205 nebo . V případě zájmu o výjezd prosím uveďte: své jméno, studijní program, současný ročník, předpokládaný termín poslední SZZK.

Za kancelář Erasmus+

Mgr. Marika Bendová