Archiv aktualit

23. června 2017

Studentka 3. LF UK Eliška Selinger ve finále konference o medicínském vzdělávání

Z 1500 přihlášených z celého světa se naší studentce Elišce Selinger přes dvě předcházející výběrová kola podařilo projít až do finále pro účast na Elsevier Hackathonu v Helsinkách. Akce má za cíl dát dohromady studenty medicíny, programátory, grafiky a vývojáře z celého světa s úkolem vymyslet do 48hodin inovaci (program, aplikaci, webovou stránku, virtuální realitu), která pomůže překonat libovolnou překážku v medicínském studiu.

Akce probíhá v rámci konference o medicínském vzdělávání ve spolupráci sInternation Association for Medical education. Více informací na webu zde: https://www.elsevier.com/health-sciences/hackathon?utm_source=email_centraleuropestudent&utm_medium=banner&utm_campaign=elsevierhacks&utm_term=Studentpromotion

V prvním kole bylo úkolem vyplnit krátký dotazník, v druhém natočit video o sobě a o překážkách, které bych chtěla vyřešit. Posledním závěrečným kolem je pak veřejné hlasování o vybraných videích. Do finálového kola postoupilo celkem 95 studentů medicíny, míst na Hackathon je 16. Rozdělení je do 9 skupin podle regionů (Eliška je zařazena v regionu Central Europe) a postupuje člověk s nejvíce hlasy v každém regionu + 7 dalších, kteří mají nejvíce hlasů napříč všemi regiony.

Její účast na Elsevier Hackathonu by bezpochyby byla zajímavou mezinárodní propagací nejen pro naší fakultu, ale pro Karlovu Univerzitu celkově.

Hlasování probíhá od půlnoci 14. 6. 2017 a bylo prodlouženo do půlnoci 26. 6. 2017 - na získávání hlasů je vymezen přesně jeden týden. Pokud je připojení k internetu (např. wifi)) sdílené více počítači, bohužel, po zahlasování prvního už bude ve většině případů znemožněno hlasování z dalších počítačů, hlasujte tedy, prosím, i z jiné sítě, např. z domova.

Odkaz přímo na Central europe hlasovací stránku: https://www.elsevier.com/health-sciences/hackathon/central-europe

Odkazy pro sociální media:

Děkujeme za podporu!

15. 6. 2017