Archiv aktualit

19. října 2016

Nový kopírovací stroj pro studenty

Océ VarioPrint 1055Začátkem října byla provedena výměna tiskového a kopírovacího stroje pro studenty ve vestibulu fakulty v budově Ruská 87 za novější zařízení, včetně nového čtecího terminálu.

Přístroj nyní kromě tisku a kopírování umožňuje studentům i bezplatné skenování a zaslání skenů do jejich e-mailu.

Podmínky použití i cena pro studenty zůstává nezměněna.

• platný průkaz UK

• platné heslo do CAS

• nabitý finanční kredit (č. dv. 547 nebo 532)

• 1,20 za 1 stranu A4 – pro kopírování a jednostranný tisk

• 1,05 za oboustranný tisk formátu A4

Způsob použití

Vždy si před použitím zkontrolujte stav kreditu.

Většina akcí se nyní provádí nejprve přes terminál (volba kopírování, tisku, mazání zaslaných úloh nebo skenování). Terminál je možné přepnout i do jiných jazyků. Při kopírování se přihlaste kartou k terminálu na stroji. Pak vyberte na terminálu funkci kopírování. Vložte originál na sklo nebo do podavače, pak nastavte parametry pro kopírování, jaké potřebujete a stiskněte na stroji zelené tlačítko.

Při ukončení kopírování a práce s přístrojem se na terminálu kartou odhlaste.

Při tisku nejprve pošlete tiskovou úlohu z počítače a teprve pak se přihlaste k terminálu na stroji. Zvolte na terminálu volbu Tisk (automaticky se vytisknou všechny vaše tiskové úlohy, které jste z počítače do stroje poslali) nebo volbu Seznam úloh (manuální výběr tisku ze všech vašich zaslaných tiskových úloh, zde lze vymazat duplicitně zaslané tiskové úlohy).

Pro skenování prozatím je tato služba v testovací fázi, postupy naleznete v návodu k obsluze přístroje. Při problémech kontaktujte technickou podporu.

Technická podpora

• Ivana Ježková (SVI dv. č. 532)

• Nabíjení kreditu: M. Hábová (SVI, dv. č. 547 nebo I. Ježková, č. dv. 532)

Stručné návody a postupy