Archiv aktualit

21. února 2022

Pozor na nové podvodné e-maily

V poslední době se opět množí snahy o získání přihlašovacích údajů do vnitřních informačních systémů a e-mailů. Například dnes v dopoledních hodinách byl do velkého množství fakultních emailových schránek doručen spam s falešnou žádostí o upgrade emailu. Zpráva má předmět "Prectete si: Naléhavé E-mailové Upozornení"

Jedná se o podvodný email s cílem vylákat přihlašovací údaje k fakultnímu účtu.  Prosíme všechny, aby na odkaz neklikali a email smazali.  Pokud jste již kliknuli a údaje vyplnili, změnte si prosím heslo v CAS (CAS - Centrální autentizační služba UK)

Také znovu připomínáme, že fakultní účet je navázán na centrální autentizační službu a výpočetní středisko nebude nikdy požadovat, abyste někam zadávali heslo z důvodu jakékoliv údržby emailového účtu.

Buďte obezřetní i s otvíráním příloh pochybného charakteru. V případě nejasností nebo podezřením na únik přihlašovacích údajů neprodleně kontaktujte pracovníky výpočetního střediska.

Poslední změna: 21. únor 2018 15:36