Archiv aktualit

31. ledna 2022

Nové složení kolegia děkana od 1.2.2022

Vážené kolegyně a kolegové,

1. února začíná nové čtyřleté funkční období nejen pro mne, ale i pro proděkany naší fakulty. Jak jistě již víte z projednávání nového složení kolegia děkana v Akademickém senátu, dochází v kolegiu pouze ke dvěma změnám. Pan profesor Anděl na základě svého vlastního přání již nebude pokračovat jako proděkan, nicméně na fakultě zůstává jako její klíčová osobnost – bude koordinátorem metabolického výzkumného programu Cooperatio, předsedou fakultní Komise pro etiku akademické práce a samozřejmě členem Vědecké rady fakulty.

Pan docent Polák je navržen na funkci prorektora Univerzity Karlovy (nově jmenovaná rektorka představí nové kolegium rektora Akademickému senátu UK v nejbližších dnech). Pokud bude prorektorem jmenován, pak nemůže zastávat současně funkci proděkana. Na fakultě samozřejmě bude nadále působit jako přednosta Ústavu patofyziologie, člen Vědecké rady fakulty a garant doktorského studijního programu.

Novou proděkankou bude paní profesorka Malíková, přednostka naší Radiodiagnostické kliniky. Bude mít na starosti otázky týkající se zaměstnanců (kariérní rozvoj, sociální otázky apod.) a záležitosti týkající se akreditací studijních programů.

Novým proděkanem bude pan docent Trnka, přednosta našeho Ústavu biochemie, buněčné a molekulární biologie. Převezme od docenta Poláka oblast rozvoje fakulty.

V souvislosti s těmito změnami plánuje fakulta dvě události: první společenskou (koncert v Karolinu 10.února od 19:00 hodin) a druhou formálnější (Akademická obec 22.února od 15:30 hodin). První z těchto akcí bude především poděkováním profesoru Andělovi za jeho mnohaletou obětavou práci ve prospěch fakulty. Druhá bude naopak představením plánů (staro)nového vedení fakulty do dalších let.

Závěrem chci poděkovat členům Akademického senátu (a tím pádem celé Akademické obci) za důvěru, kterou vyjádřili senátoři a senátorky nejen mně při volbě děkana, ale též všem mým spolupracovníkům při projednávání složení nového kolegia děkana a složení nové Vědecké rady fakulty. Společnými silami uděláme vše proto, aby naše fakulta dále vzkvétala a aby se jak její studenti, tak i zaměstnanci cítili na fakultě co nejlépe.

Prof. MUDr. Petr Widimský, DrSc.,

děkan