1. března 2020

Nařízení děkana ve věci možné nákazy virem Covid 19 (koronavirus)

Vážení zaměstnanci a studenti 3. LF UK,

níže zveřejňujeme závazná stanoviska Hygienické stanice k riziku nákazy virem Covid 19:

1. Nařízení ředitelky HS MUDr. Jágrové ze 7.2.2020 - týká se výhradně příjezdů z Číny či kontaktů s osobami, které se z Číny vrátily. Případné kontakty s osobami nebo informace o osobách, které naplňují definice z nařízení ředitelky, oznámili neprodleně do sekretariátu děkana a to současně telefonicky (+420 267 102 233) i e-mailem ( . K textu nařízení na základě dotazů upřesňuji, že řádek „vybavit je alkoholovými dezinfekčními prostředky na ruce s virucidním účinkem se týká osob uvedených nad tímto řádkem, nikoli prostor fakulty. Prostor fakulty by se týkaly pouze v případě, že by se zde takové osoby vyskytly.

2. Odborné stanovisko Mgr. Chromé ze dne 25.2.2020 týkající se studentů vracejících se či nově přijíždějících z Itálie

3. Odborné stanovisko Hygienické stanice hl. m. Prahy zde dne 28.2.2020 k návratu studentů z oblastí, kde jeprokázáno šíření nemoci Covid-19

Dále Vám sděluji, že jsem dne 25.2.2020 pověřil přednostu Kliniky infekčních nemocí 3.LF prof. MUDr. Jiřího Beneše, CSc. odpovědností vyřizovat za fakultu veškeré odborné dotazy související s možnou nákazou virem Covid 19. Prof. Beneš toto pověření přijal. Dotazy mu mohou zaměstnanci nebo studenti fakulty posílat e-mailem na adresu jiri.benes@lf3.cuni.cz a do kopie prosím dávat sekretariát děkana dekan@lf3.cuni.cz

Výslovně upozorňuji, že toto pověření se týká pouze vyřizování odborných dotazů ze strany studentů a zaměstnanců fakulty (tj. jde o poradenskou činnost) a NENAHRAZUJE v žádném případě povinnosti stanovené Hygienickou stanicí hl.m.Prahy. HS hl.m.P. je v této věci rozhodujícím a závazným orgánem a její rozhodnutí jsou pro všechny závazná.

Infolinka SZÚ

V případě potřeby informací týkajících se koronaviru 2019-nCoV je k dispozici infolinka Státního zdravotního ústavu +420 724 810 106, a to každý den od 9 do 21 hod.

Doplňující informace k viru Covid19 (koronavirus)

Za podezřelý případ se považuje osoba splňující současně obě kritéria:

1. Příznaky: teplota, kašel a/nebo dušnost

2. Pozitivní anamnéza cesty do rizikových oblastí (ke dni 26.2. jimi jsou Čína, Jižní Korea, Írán, Lombardie a Benátsko) nebo kontaktu s osobou, která byla v těchto oblastech a je suspektní z infekce virem Covid19.

Prosím sledujte aktuální informace na webu MZ ČR, SZÚ a Hygienické stanice hl. m. Prahy.

Děkuji za respektování uvedených nařízení.

Prof. MUDr. Petr Widimský, DrSc.,

Děkan 3.LF UK