6. března 2023

Erasmus ve finském Kuopiu

Píše nám Amálie Pokorná ze 4. ročníku: „V rámci programuErasmus jsem měla možnost vyjet na University of Eastern Finland do Kuopia.Nakombinovala jsem si kurzy na univerzitě s měsíční praxí na gynekologicko-porodnickém oddělení, protože se o tento obor zajímám a chtěla jsem poznatrozdíly mezi jejich a naším systémem. Byla jsem jako jediný student součástítýmu, takže jsem měla možnost naučit se spoustu praktických věcí od vyšetřenípacientky, odebírání vzorků, ultrazvuku až po asistence u operací.

Ve volném čase se tu chodí na brusle a běžky a pravidelnéchození do sauny je tu povinnost. Studentské spolky tu organizují spoustu akcía výletů pro Erasmus studenty jako například výlet příští týden do Laponska,kde doufám uvidíme polární záři.Cenově je Finsko dražší země, ale dobře tovyrovnávají studentské slevy. Oběd v kampusu tu stojí 2-3 eura a kartička navšechny druhy sportů na půl roku 35 euro.“

Archiv aktualit, RSS kanál