10. února 2023

Vyšla dlouho očekávaná učebnice řecko-latinské terminologie

V nakladatelství Karolinum právě vyšla dlouho očekávaná učebnice řecko-latinské terminologie Essential Medical Terminology: Your Lifeboat in the Sea of Terms autorů Petra Honče, Jany Přívratské a Kristiny Hellerové z Ústavu jazyků 3. LF UK.  Publikace, která je ušita na míru zahraničním studentům lékařských fakult, najde využití při výuce a je též vhodná k samostudiu. Kniha přináší přehledné gramatické výklady, osvětluje základní principy slovotvorby a poskytuje nejběžnější slovní zásobu jak zoblasti anatomické nomenklatury, tak klinicko-patologické terminologie. Její součástí jsou anatomické ilustrace s popisky, za něž vděčíme doc. Martinu Hemelíkovi, a dostatek různorodých cvičení pro osvojení daných jevů. Učebnice je pomocí QR kódů jedinečně propojena s e-learningovým kurzem na platformě Moodle, který studentům umožňuje okamžitou zpětnou vazbu a bude i v budoucnu pravidelně aktualizován a rozvíjen. Za pomoc s jeho vytvářením a neustálým zdokonalováním děkujeme dr. Martině Vaníkové.

Autoři doufají, že tento s pečlivostí připravovaný učební text, který vznikl i za vydatného přispění odborníků z oboru anatomie, patologie a farmakologie, poskytne svým uživatelům žádoucí oporu v moři lékařské terminologie.

Knihu lze zakoupit v tištěné podobě i jako e-book.

Archiv aktualit, RSS kanál