6. prosince 2022

Česká delegace Univerzity Karlovy vypisuje výběrové řízení pro studenty, kteří mají zájem zúčastnit se mezinárodního programu SPECQUE

SPECQUE je největší frankofonní simulací Evropského parlamentu na světě. Každý rok se jí účastní více než stovka studentů z různých zemí, kteří tak mají příležitost nejen blíže poznat fungování EU, ale také prohloubit své osobní schopnosti, a to například v oblasti diskuse, vyjednávání a přesvědčování. Vyzkouší si spolupráci napříč politickými uskupeními, společná zasedání i rozhovory s médii. Navíc mají šanci zvolit si, zda chtějí okusit roli běžného poslance nebo třeba lobbisty či novináře.

Simulace se koná každoročně střídavě v Kanadě a v Evropě. Letos v létě proběhla v Québecu, a po několika letech se na ní podílela právě i delegace Univerzity Karlovy. Zúčastněné studentky vnímaly získanou zkušenost jako natolik obohacující, že se rozhodly v tradici pokračovat a aktuálně zahajují výběrové řízení dalších zájemců, kteří by se rádi stali součástí delegace a vydali se společně s nimi na SPECQUE 2023 do Lucemburku. Organizační tým bude žádat o financování pobytu pro všechny členy delegace v programu Podpora internacionalizace na UK (POINT).

A co by měli uchazeči splňovat? Určitě výborně ovládat francouzský jazyk (úroveň B2/C1) a mít zájem o fungování Evropské unie a jejích institucí. Pak už stačí jen poslat své CV a motivační dopis na adresu do 7. prosince.

Michaela Rudinská

Vedoucí zahraničního oddělení/ Head of International Office