23. února 2021

Víceletá stipendia ke studiu v Korejské republice

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

z pověření Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR si dovolujeme Vás informovat o vypsání výběrového řízení na víceletá stipendia ke studiu v Korejské republice.

Národní institut pro mezinárodní vzdělávání (NIIED) nabízí ČR 2 stipendijní místa ke studiu na korejských univerzitách pro studenty, resp. absolventy bakalářských či magisterských studijních programů. Předpokladem přijetí k magisterskému studiu je získání bakalářského titulu do 31. 8. 2021, resp. získání magisterského titulu pro přijetí k doktorskému studiu ke stejnému datu. Součástí stipendijního pobytu je roční jazyková příprava povinná pro ty, kteří nedosahují požadované úrovně znalosti korejštiny. Studentům je vypláceno stipendium ve výši 1 000 000 KRW měsíčně a jsou jim hrazeny další náklady včetně zdravotního pojištění.

Termín pro odevzdání přihlášek je 12. března 2021. Pro bližší informace o odevzdávaných dokumentech, požadavcích na uchazeče a průběhu výběrového řízení doporučujeme navštívit webové stránky DZS/AIA a prostudovat si informační manuál pro žadatele.

Zájemci se přihlašují zasláním požadovaných dokumentů ve stanoveném termínu do sídla Akademické informační agentury (Dům zahraniční spolupráce, AIA, Na Poříčí 1035/4, 110 00 Praha 1). V souladu s podmínkami partnerské strany bohužel tentokrát není možné zasílat požadovanou dokumentaci elektronicky.

Do výběrového řízení se prostřednictvím AIA hlásí studenti, resp. absolventi veřejných VŠ. Obecné informace k výběrovým řízením naleznete zde.

Děkujeme za zprostředkování této nabídky případným zájemcům.

S přáním hezkého dne,

Mgr. Pavel Rybář

Akademická informační agentura (AIA)

Oddělení bilaterálních a multilaterálních programů