12. června 2020

Fond mobility - předvýběr léto 2020

Vážení akademičtí pracovníci, vážení studenti,

s ohledem na zrušení jarního kola Fondu mobility je možné ve výjimečných a zdůvodněných případech podpořit výjezdy realizované již od 1. července 2020. Následující pokyny se týkají pouze uchazečů, kteří chtějí mobilitu zahájit mezi červencem až říjnem 2020 včetně. Žadatelé s výjezdem od listopadu 2020 a dále se budou hlásit do řádného podzimního kola FM (https://www.lf3.cuni.cz/3LF-920.html?news=10302&locale=CZ).

Žadatel o výjezd v rámci předvýběru (akademičtí pracovníci - min. délka pobytu 1 měsíc, studenti - min. délka pobytu 1 měsíc, kliniky/ústavy za zahraničního hosta - i několikadenní pobyty, více viz https://cuni.cz/UK-43.html) bude postupovat následovně:

• a)žadatel, který podával žádost v rámci jarního kola a původní žádost je beze změn

=> žadatel vytiskne původní žádost z aplikace, přiloží originály povinných příloh* a vše doručí na Referát pro zahr. a vnější vztahy 3. LF

• b)žadatel, který podával žádost v rámci jarního kola, ale původní žádost potřebuje upravit (např. termín výjezdu)

=> žadatel vyplní papírovou žádost, přiloží originály povinných příloh* a vše doručí na Referát pro zahr. a vnější vztahy 3. LF

• c)žadatel, který nepodával žádost v rámci jarního kola

Žadatelé dodají požadované dokumenty co nejdříve (min. 2 týdny před odjezdem) M. Bendové (kancelář 205, příp. poštovní schránka 76), úřední hodiny viz https://www.lf3.cuni.cz/3LF-704.html. Žádosti v rámci předvýběru budou projednány přednostně a žadatel bude o výsledku informován e-mailem.

Žadatelé spadající do kterékoliv kategorie jsou povinni si všechny dokumenty okopírovat/naskenovat a v období 21.9. - 19.10. je nahrát do aplikace Fondu mobility.

Finanční obnos na výjezdy je vzhledem k situaci velmi omezený a nárok na podporu nevzniká automaticky. Pokud žadatel vyjede před řádným podzimním kolem FM, bere na vědomí riziko spojené s možným nepřidělením požadované finanční podpory.

Upozorňujeme, že stanoviskem vedení 3. LF je doporučení cest pouze v rámci EU. 3. LF je oprávněna cesty mimo EU (za rizikové považujeme hlavně Jižní Ameriku, Rusko a USA) nepodpořit.

V případě dotazů se obracejte na M. Bendovou: , 267 10 2201, kanc. 205.

*povinné přílohy:

1)motivační dopis podepsaný žadatelem

2)doporučující dopis od akademického pracovníka 3. LF podepsaný vyhotovitelem

3)akceptační dopis ze zahraničního pracoviště podepsaný vyhotovitelem

-dokumenty nemohou být ve formě textu e-mailu

Za Referát pro zahraniční a vnější vztahy

M. Bendová

Archiv aktualit, RSS kanál