Referát pro zahraniční a vnější vztahy - Aktuality

23. února 2023

The Geneva Challenge 2023: The Challenges of Loneliness

Vážená studentko, vážený studente,

rádi bychom Vás informovali o výzvě našich švýcarských kolegů s názvem „The 2023 Edition of the Geneva Challenge – Advancing Development Goals International Contest“.

The Geneva Challenge pořádaná institutem Graduate Institute of International and Development Studies je projektem určeným pro magisterské studenty, který má za cíl podpořit mezioborovou analýzu řešení problémů v rámci pokroku lidského rozvoje na základě určeného tématu. V letošním roce je zvoleným tématem „Výzvy osamělosti“ (The Challenges of Loneliness). Na toto téma mají studenti zpracovat své návrhy založené na výše zmíněné analýze.

Vzhledem k tomu, že je celý projekt postavený na interdisciplinárním řešení překračujícím tradiční hranice mezi akademickými obory, jsou vítána strategická doporučení magisterských studentů ze všech studijních oborů a ze všech koutů světa. Rozděleno bude 5 cen, přičemž každá cena bude udělena pro konkrétní kontinent.

Týmy o 3 - 5 magisterských studentech musí předložit návrh o délce 8 000 slov, který:

• identifikuje problém související s tématem osamělosti;

• vytvoří mezioborovou analýzu k řešení identifikovaného problému;

• obsahuje návrh inovace na úrovni politiky, praxe, procesu nebo technologie a mění výzvu v příležitost rozvoje.

V letošním ročníku budou rozděleny peněžní ceny v hodnotě 25 000 švýcarských franků. Pět týmů finalistů bude pozváno do Ženevy, aby veřejně přestavily své návrhy před panelem uznávaných odborníků. Těchto pět týmů finalistů bude mít kryté náklady na cestu a ubytování. Součástí ocenění jsou rovněž příležitosti k vytváření pracovních kontaktů.

Pro více informací a samotnou registraci do projektu prosím navšivte následující odkaz: https://www.graduateinstitute.ch/geneva-challenge/geneva-challenge-2023.

Registrace do projektu končí 23. dubna 2023.

Termín odevzdání je stanoven na 14. červenec 2023.

Za Referát pro zahraniční a vnější vztahy

M. Bendová

Archiv aktualit, RSS kanál