Referát pro zahraniční a vnější vztahy - Aktuality

12. června 2020

Fond mobility - podzimní kolo 2020

Vážení akademičtí pracovníci, vážení studenti,

rádi bychom Vás informovali o možnosti financování odborných zahraničních cest akademických pracovníků a studentů z Fondu mobility Univerzity Karlovy. Podzimní kolo je určeno pro výjezdy od listopadu 2020 a dále.

Cílem Fondu mobility Univerzity Karlovy je finanční podpora zejména pro:

• studium na zahraniční univerzitě v délce jeden až dva semestry

• pobyty zahraničních vysokoškolských nebo vědeckých pracovníků na univerzitě (i krátkodobé)

• studium zahraničních studentů na UK

• účast na mezinárodních studijních nebo odborných akcích studentů v zahraničí (v délce alespoň 1 měsíc)

• krátkodobé vědecké a výzkumné pobyty v zahraničí (v délce alespoň 1 měsíc)

(Vyjíždějící akademický pracovník musí mít úvazek na fakultě min. 0,5, vyjíždějící student musí být studentem prezenční formy studia.)

Bližší informace (statut, priority, pokyny, aplikace pro podání žádostí aj.) naleznete zde: https://www.cuni.cz/UK-43.html

Zájemci mohou své žádosti podat v období 21.9.2020 – 19.10.2020 (do 12:00) elektronicky a ZÁROVEŇ v tištěné podobě na Referát pro zahraniční styky 3. LF (Mgr. Bendová, kancelář 205, poštovní přihrádka č. 76). Uzávěrku není možné prodlužovat na základě inviduálních požadavků studentů či pedagogů.

Kromě žádosti je nutné do aplikace nahrát a zároveň v tištěné podobě dodat rovněž:

1)motivační dopis podepsaný žadatelem

2)doporučující dopis od akademického pracovníka 3. LF podepsaný vyhotovitelem

3)akceptační dopis ze zahraničního pracoviště podepsaný vyhotovitelem

-dokumenty nemohou být ve formě textu e-mailu

V případě dotazů se prosím obracejte na Referát pro zahraniční styky 3. LF (marika.bendova@lf3.cuni.cz, 267 102 201, kanc. 205).

Za Referát pro zahraniční styky

M. Bendová