Výměnný program Erasmus+ - Aktuality

13. ledna 2023

Navázání Erasmus spolupráce se Stage Malta

Vážená studentko, vážený studente,

dovolujeme si informovat, že 3. lékařská fakulta navázala spolupráci s institucí "Stage Malta" (www.stagemalta.org, www.instagram.com/stagemalta), která zajišťuje stáže v rámci celého území Maltské republiky.

Stage Malta nám nabídla:

• 5 míst pro studenty Všeobecného lékařství - do odvolání nejsou k dispozici

• 8 míst pro studenty Fyzioterapie

• 8 míst pro studenty Ošetřovatelství

• 3 místa pro studenty Intenzivní péče - do odvolání nejsou k dispozici

Stáže studentů jiných oborů jsou teoreticky možné na základě individuální domluvy.

Místa budou obsazována v rámci výběrového řízení Erasmus, které se koná vždy na jaře. Pro více informací sledujte naše webové stránky: https://www.lf3.cuni.cz/erasmus.

Děkujeme kolegům ze Stage Malta za vřelé přijetí a velkorysou nabídku míst pro naše studenty. Těšíme se na další setkání, tentokrát v Praze!

Kateřina Grygarová ze 6. ročníku Erasmus na Maltě již absolvovala. Buďte jako Kateřina!

O svém pobytu nám napsala:

"V šestém ročníku jsem se rozhodla ještě vycestovat a v rámci programu ERASMUS+ nahlédnout do zdravotnictví na Maltě. Stážuji v menší rodinné nemocnici St. Thomas Hospital a díky tomu, že v celé nemocnici jsem jediná studentka, můžu maximálně využívat výuku jeden na jednoho. Kromě každodenní interně-pediatrické kliniky navštěvuji také specializované ambulance a operační sál (tzv. theater) a protože mám před sebou státní zkoušky, vedoucí lékař se mnou každý týden probere i několik teoretických témat.

Ve volném čase pak s ostatními Erasmovými studenty projíždíme Maltu i její okolní ostrovy, neboť nabídka pláží, historických památek i aktivit je zde opravdu široká. Jsem moc vděčná, že jsem měla možnost opět takto vycestovat."

Za Referát pro zahraniční a vnější vztahy

M. Bendová

Archiv aktualit, RSS kanál