• Média

Tiskové zprávy a vyjádření

7. prosince 2017

Studenti z 3. lékařské fakulty UK vybrali téměř 63 tisíc Kč pro nemocnici v Keni!

V průběhu 2. ročníku charitativního běhu Vinohradská Trojka pořádaného spolkem studentů 3. LF UK TRIMED vybrali studenti 62 491 Kč, které poputují do nemocnice Itibo v Keni.

Ve středu 13. prosince 2017 od 17:30 se v Syllabově posluchárně 3. lékařské fakulty UK v Praze 10, Ruská 87 uskuteční slavnostní předání samotného výtěžku, spojené se vzpomínkami lékařů a studentů na měsíční stáž v Itibu a promítáním dokumentu Daleko za sluncem o této nemocnici. Vystoupí zde zástupci vedení fakulty a nemocnice v Itibu společně s organizátory charitativního běhu Vinohradská Trojka a již zmínění lékaři či studenti, kteří si sami na vlastní kůži okusili tvrdou realitu lékařské praxe v Keni.

Itibo je humanitárně rozvojový projekt zdravotnického zařízení pod záštitou nevládní humanitární organizace Adra, o.p.s. v jiho-západní části Keni. Samotná nemocnice poskytuje péči lidem ze širokého okolí a její fungování je čistě závislé na sponzorských darech.Od roku 2016 v Itibo 2x ročně pracuje skupina studentů 3. LF UK spolu se svým pedagogem a zajišťují tak zdravotní péči, která by jinak byla pro místní obyvatele prakticky nedostupná.

“Každý, kdo jednou navštívil, nebo navštíví kteroukoliv ze zemí Afriky, i když třeba jen jako turista, musí počítat s tím, že zážitky z cesty, přírody v něm zanechají hluboké vzpomínky.”říká zakladatel a manager projektu Itibo Aleš Bárta, který se sám zúčastní slavnostního předání, aby převzal od organizátorů šek na 62 491 Kč - peníze jsou určeny k přístrojovému vybavení nemocnice.

Současně Aleš Bárta představí samotný projekt Itibo a připomene spolu s lékaři a studenty, kteří absolvovali měsiční stáž v Itibu, svoje vzpomínky. Poté bude následovat promítání dokumentu Daleko za sluncem, který právě o nemocnici v Itibu natočila režisérka a kameramanka Olga Špátová.

Vinohradská Trojka je charitativní běh pořádaný spolkem studentů 3. LF UK TRIMED, který se pomalu, ale jistě stává tradicí. Celá událost je organizována z finančních darů od fakulty a sponzorů, přičemž charitativní výtěžek je tvořen dobrovolnými příspěvky vybíranými v průběhu akce. V letošním roce bude vybraná částka věnována na nemocnici Itibo, která již přes rok spolupracuje s 3. LF UK.

David Lauer, Petr Michenka a Jan Pidhorodecký

hlavní organizátoři charitativního běhu Vinohradská Trojka