• Média

Tiskové zprávy a vyjádření

16. prosince 2019

Experimentální dietní kuchyně na 3. lékařské fakultě UK

3. lékařská fakulta Univerzity Karlovy otevírá nově vybudovanou experimentální dietní kuchyni s cílem vytvořit moderní a plně funkční prostory pro praktickou výuku nově otevřeného oboru Nutriční terapie, který vychovává odborníky vzdělané v oblasti lidské výživy pro zdravou i nemocnou populaci.

Základem studia Nutriční terapie jsou předměty zaměřené na problematiku lidské výživy pro populaci s onemocněními souvisejícími s výživou, ale i pro populaci zdravou z hlediska prevence neinfekčních onemocnění hromadného výskytu a předměty zaměřené na složení potravin.

3. lékařská fakulta UK má dlouholetou tradici v oblasti výzkumu metabolismu a výživy a moderním pojetím s důrazem na interdisciplinaritu zaručuje absolventům kvalitní vzdělání a dobré postavení na trhu práce.

Otevření nového studijního oboru Nutriční terapie reflektuje potřeby trhu práce, kde jsou rozsáhlé možnosti uplatnění absolventů tohoto studia. Absolventi budou moci pracovat ve zdravotnických zařízeních poskytovatelů ambulantní i lůžkové péče, v zařízeních sociálních služeb, v edukačních centrech a ve stravovacích provozech. V současné době není ve zdravotnických zařízeních ani v zařízeních následné péče dostatek nutričních terapeutů, přitom kvalitní péče o pacienta se bez nutričního terapeuta neobejde.

Experimentální dietní kuchyně je umístěna v areálu Státního zdravotního ústavu, který je vedle fakultní nemocnice důležitou výzkumnou a výukovou základnou fakulty, historicky je s fakultou velmi úzce provázán a v jeho areálu sídlí několik fakultních pracovišť.

Slavnostní otevření proběhne 19.12 2019 za účasti rektora Univerzity Karlovy, děkana 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a ředitele Státního zdravotního ústavu.

Tisková zpráva ke stažení

Archiv tiskových zpráv, RSS kanál