Věda a výzkum

30. července 2015

Vyhlášení Ceny ministryně školství 2015

MŠMT vyhlašuje Cenu ministryně školství, mládeže a tělovýchovy za mimořádné výsledky výzkumu, experimentálního vývoje a inovací za rok 2015. Cena ministryně školství, mládeže a tělovýchovy za mimořádné výsledky výzkumu, experimentálního vývoje a inovací se uděluje podle § 3 odst. 3 písm. e) zákona č. 130/2002 Sb., o podpoře výzkumu, experimentálního vývoje a inovací z veřejných prostředků a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů, a v souladu s nařízením vlády č. 71/2013 Sb., o podmínkách pro ocenění výsledků výzkumu, experimentálního vývoje a inovací.

Cenu je možné udělit za mimořádné výsledky výzkumu, experimentálního vývoje a inovací dosažené na základě podpory poskytnuté z účelových nebo institucionálních výdajů na výzkum, experimentální vývoj a inovace z rozpočtové kapitoly Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, od jejichž uplatnění neuplynulo do data předložení návrhu na udělení Ceny více než pět let.

V jednom kalendářním roce lze udělit jednu nebo více Cen v souhrnné výši až 500 000 Kč.

Návrh předkládá statutární orgán nebo zástupce příjemce podpory výzkumu, experimentálního vývoje a inovací poskytnuté Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, a to ve dvou vyhotoveních na formuláři s uvedenými náležitostmi:

a.

mimořádné výsledky výzkumu, experimentálního vývoje a inovací s odkazem na identifikační kódy aktivity, v rámci které jich bylo dosaženo, v Informačním systému výzkumu, vývoje a inovací (záznamy v RIV) a s doložením ohlasu alespoň jednoho mimořádného výsledku výzkumu, experimentálního vývoje a inovací fyzické osoby navrhované na udělení Ceny (český a světový odborný tisk, prezentace výsledků)

b.

zdůvodnění návrhu

c.

doporučující posudek dvou nezávislých odborných vědeckých a výzkumných pracovníků o významu a přínosu dosažených mimořádných výsledků výzkumu, experimentálního vývoje a inovací pro Českou republiku a mezinárodní význam mimořádných výsledků, přičemž alespoň jeden z nich nesmí být v době předložení návrhu pracovníkem stejné právnické osoby jako fyzická osoba navrhovaná na udělení Ceny

d.

jméno a příjmení fyzické osoby navrhované na udělení Ceny

e.

datum narození, životopis osoby navrhované na udělení Ceny

f.

adresa bydliště, telefon nebo e-mail fyzické osoby navrhované na udělení Ceny

g.

pracovní zařazení a adresa pracoviště fyzické osoby navrhované na udělení Ceny

h.

návrh sdělení pro tisk v rozsahu 15 řádků

Návrh na udělení Ceny se všemi náležitostmi je třeba dodat v listinné podobě (2 originály) na oddělení administrativy vědy a výzkumu k rukám pí Jany Skálové do 3. 9. 2015 (čtvrtek) a elektronicky v pdf na e-mail: jana.skalova@lf3.cuni.cz.

Další informace a statut ceny naleznete v odkazu – web MŠMT:

Poslední změna: 17. květen 2021 12:06