Archiv nabídek volných míst pro studenty doktorského studia

31. března 2020

Zlepšení pracovní paměti pomocí elektrické stimulace a „cross-frequency-coupling“

RNDr. Eugen Kvašňák, Ph.D.

Ústav lékařské biofyziky a informatiky

, 26710 2304

Vhodně nastavená fronto-parietální transkraniální elektrická stimulace je jeden z efektivních způsobů jak zlepšit kognitivní schopnosti zdravých lidí. Cílem projektu bude navrhnout (na základě doporučené literatury), odzkoušet a kvantifikovat kognitivní efekty fronto-parietální transkraniální elektrické stimulace dvěma zdroji střídavého proudu s různou frekvencí (tzv. cross-frequency-coupling) se zaměřením na zlepšení pracovní paměti. Snímat a analyzovat se bude EEG (např. frekvenční a časové charakteristiky) a behaviorální testy (např. reakční doba při řešení kognitivních úloh, apod. V rámci experimentálního týmu bude zajištěna pomoc s technickou stránkou experimentu. Výstupem tohoto projektu bude návrh a vyhodnocení stimulačního protokolu pro zlepšení pracovní paměti s využitím cross-frequency-coupling.

Ukončené VŠ vzdělání v oboru všeobecné lékařství nebo přírodní vědy nebo psychologie nebo zpracování biologických signálů.

Inzerát ke stažení

Poslední změna: 3. únor 2022 11:05