Archiv nabídek volných míst pro studenty doktorského studia

26. února 2020

Využití audiovizuální zpětné vazby v rehabilitaci.

prof. MUDr. Marcela Grünerová Lippertová, Ph.D.

Klinika rehabilitačního lékařství

prof. MUDr. Marcela Grünerová Lippertová, Ph.D.

Přednostka kliniky rehabilitačního lékařství

Klinika rehabilitačního lékařství FNKV

Šrobárova 50, 100 00 Praha 10

tel. +420 2 67162480

Projekt je zaměřen na zlepšení rovnováhy, chůze, fyzické kondice, soběstačnosti a kvality života. Využité technické řešení je zdravotnický prostředek Homebalance MA, který je založen na principu využití audiovizuální zpětné vazby, kdy pacient stojící na tenzometrické plošině změnou polohy svého těžiště ovládá herní scénu na obrazovce tabletu. Přístroj se skládá z lehké přenosné plošiny na principu běžné osobní váhy a tabletu s terapeutickým softwarem, který je jednoduchý na ovládání. Výzkumná skupina pacientů hospitalizovaných na KRL s poruchou rovnováhy podstupuje kromě konvenční terapie rehabilitaci s využitím Homebalance MA. Cílem výzkumu je zjištění efektu využití audiovizuální zpětné vazby ve srovnání s konvenční rehabilitační terapií. Výzkum bude prováděn v kooperaci s Katedrou informačních a komunikačních technologií v lékařství FBMI ČVUT.

Předpokládáme zájem budoucího studenta o audiovizuální zpětnou vazbu, výzkum v oblasti rehabilitační lékařství a ochotu aktivně pracovat na vědeckých studiích na Klinice rehabilitačního lékařství.

Program je vhodný pro postgraduální studenty, z magisterských oborů všeobecného lékařství, fyzioterapie a ergoterapie.

Inzerát ke stažení

Poslední změna: 3. únor 2022 11:05