Archiv nabídek volných míst pro studenty doktorského studia

22. března 2019

Kardiogenní šok komplikující akutní infarkt myokardu

Prof. MUDr. Zuzana Moťovská, PhD.

III. interní - kardiologická klinika 3. LF UK a FNKV

Přežívání pacientů s akutním infarktem myokardu se díky dostupnosti mechanické reperfuzní léčby významně snížila. Nejrizikovější skupinou pacientů jsou nemocní, kteří jsou iniciálně v kardiogenním šoku. Mortalita těchto nemocných je kolem 50%. Proto představují subpopulaci nemocných s akutním infarktem myokardu, na kterých vedení léčby se soustřeďuje zájem výzkumných projektů s cílem zlepšit jejich prognózu. Naše současné výzkumné aktivity jsou zaměřeny na dosažení co nejčasnější reperfuze zlepšením časné stratifikace, organizace péče a optimalizací antitrombotické léčby. Řešení předkládaného témata je součástí probíhající mezinárodní multicentrcké randomizované studie, na které řešení byla získána grantová podpora.

Řešení SVI v průběhu studia je vítanou zkušeností.

Poslední změna: 3. únor 2022 11:05