Archiv nabídek volných míst pro studenty doktorského studia

14. března 2016

Poškození rovnovážného ústrojí po opěrkovém traumatu

Doc. MUDr. Dr.med. Aleš Hahn, CSc.

ORL klinika 3 LF UK Praha

Vyšetření a longitudinální sledování pacientů po opěrkovém traumatu (převážně po dopravních nehodách), které má za úkol především odhalit možné poškození statokinetického systému. Bude vytvořen soubor jedinců, kteří neměli bezprostředně po nehodě žádné patologické nálezy ať již neurologicko-ortopedické či hodnotitelné zobrazovacími metodami. Zkušenost nás učí, že mnoho těchto osob je postiženo tzv. oddálenou formou trumatu (tzv. delayed whiplash injury) spočívající v postupném vytvoření degenerativních změn v oblasti CNS a nervových vláken vedoucím k trvalým poruchám smyslových orgánů projevující se tinnitem, závratěmi, nedoslýchavostí, dvojitým viděním aj. Včasná diagnostika těchto změn spolu s účinnou profylaxí může vývoj patologických změn zcela eliminovat či alespoň minimalizovat.

Student posledního ročníku lékařských fakult, studující fyzioterapie a rehabilitace, lékaři po absolvování studie s perspektivním zaměřením reha / orl / neurologie / traumatologie.

Poslední změna: 3. únor 2022 11:05