Archiv nabídek volných míst pro studenty doktorského studia

14. března 2016

Psychický profil pacientů s chronickým tinnitem

Doc. MUDr. Dr.med. Aleš Hahn, CSc.

ORL klinika 3 LF UK Praha

Úkolem dizertační práce je vyhodnotit efektivitu komplexní léčby (nootropika + fyziatrická + fyzikální léčba) chronického tinnitu aplikací 3 strukturovaných dotazníků v definovaném časovém úseku léčby tohoto kvalitu života negativně ovlivňujícího symptomu. Pacienti budou vyplňovat jednak jedenáctistupňovou škálu (0-10) reflektující celkovou obtížnost tinnitu a dále při časových odstupech 6,12 týdnů strukturované dotazníky zabývající se kvalitou jejich soukromého / pracovního / volnočasového života, anxiety / deprese a úvah týkajících se negativních mentálních adhezí, které jsou spojené s tinnitem. Tyto axiomy budou komparovány s tinnitometrií: měřením frekvenčně intenzitní charakteristiy tinnitu a jejich změn v průběhu sledování.

Student posledního ročníku lékařských fakult (magisterské studium), absolvent lékařských fakult.

Poslední změna: 3. únor 2022 11:05