Archiv nabídek volných míst pro studenty doktorského studia

8. března 2022

Výzkum neurobiologických mechanismů a potenciálních léčiv závislostí na návykových látkách - se zaměřením na vztahy mezi závislostním chováním a vnějšími vlivy (opioidy, metamfetamin, konopí)

doc. PharmDr. Magdalena Šustková, CSc.

Ústav farmakologie 3. LF UK

tel: 267102450, 267102404, 605971849

Znalost mechanismů závislostního chování může přispět k prevenci a léčbě tohoto onemocnění. Pochopení konkrétních mechanismů a řady souvislostí a vztahů (známých i předpokládaných) mezi závislostí a, poruchami příjmu potravy, různými typy stresu, některými duševními chorobami atp. by mohlo najít uplatnění v širší klinické praxi. Na základě našich předchozích studií bude naším cílem experimentální výzkum vztahů a mechanismů mezi závislostí a peptidy ovlivňujícími apetit, psychickými poruchami, depresí atp., s využitím behaviorálních metod, experimentálních animálních modelů závislosti (včetně metody intravenózní self-administrace) v kombinaci s mikrodialýzou CNS a molekulárními metodami u volně se pohybujících zvířat atp.

Výzkum je podporovaný grantem s finančním příspěvkem pro nového PGS studenta.

Pro prezenční formu postgraduálního studia; max. do 5ti let po ukončení magisterského studia (lékař, farmaceut, přírodovědec); velký zájem o problematiku s aktivním přístupem k řešení tématu.

Inzerát ke stažení

Poslední změna: 3. únor 2022 11:05