Archiv nabídek volných míst pro studenty doktorského studia

23. února 2022

Metabolismus ovariálních nádorů

doc. RNDr. Petr Heneberg, Ph.D.; Ing. Daniela Šimčíková, Ph.D.

Interní klinika, Laboratoř adaptace metabolismu

, 267 102 914

web laboratoře: https://www.lf3.cuni.cz/3LF-1513.html

Cílem projektu je objasnit pomocí přístupů genového a proteinového inženýrství způsoby, kterými se nádorová buňka vyrovnává během progrese nádoru s nedostatkem živin a nalézt řešení zamezující nádorům ve využívání alternativních metabolických drah. Při studiu budeme využívat model high-grade serózního ovariálního karcinomu, který je doposud obtížně léčitelným onemocněním. Projekt zahrnuje práci na buněčných liniích, izolátech z pacientek a na myších xenotransplantátech.

Hledáme motivované a kreativní doktorandy se zájmem o biomedicínský výzkum, kteří by se chtěli věnovat studiu metabolismu nádorových tkání s využitím nástrojů genového a proteinového inženýrství (CRISPR/Cas9, CRISPRi), biochemických a molekulárně biologických metod. Očekáván je entuziasmus a aktivní přístup k řešení tématu. Pracoviště je schopno zajistit navýšení běžných stipendií a uzavření částečného pracovního úvazku. Nabízíme práci na vědecky atraktivním tématu pod vedením zkušených pracovníků laboratoře, podporu v kariérním rozvoji, možnost prezentovat výsledky na zahraničních konferencích a realizovat zahraniční stáže.

Inzerát ke stažení

Poslední změna: 3. únor 2022 11:05