Archiv nabídek volných míst pro studenty doktorského studia

5. února 2021

Využití metod psychomotorické aktivace v neurorehabilitaci

prof. MUDr. Marcela Grünerová Lippertová, Ph.D.

Klinika rehabilitačního lékařství

tel. +420 2 67162480

Cílem projektu je sledování vývoje motorických funkcí u dlouhodobě imobilizovaných pacientů při aplikování metod psychomotorické rehabilitace. Stimulování motorických oblastí CNS a samotné evokování vjemu pohybu či případné volní aktivity je pro obnovení funkce důležitou součástí rehabilitačního procesu. Je předpokládáno, že již samotná představa, nebo imaginace vjemu pohybu by měla mít měřitelný efekt na stav pacienta a zlepšení neuro-motorické soustavy na různých úrovních.

Předpokládáme zájem budoucího studenta o výzkum v oblasti rehabilitační lékařství a ochotu aktivně pracovat na vědeckých studiích na Klinice rehabilitačního lékařství.

Program je vhodný pro postgraduální studenty, z magisterských oborů všeobecného lékařství, fyzioterapie a ergoterapie.

Inzerát ke stažení

Poslední změna: 3. únor 2022 11:05