• Významné události fakulty

Významné události fakulty

19. září 2023

The 4EU+ Summer School of Clinical Acid-Base and Homeostasis


Druhý ročník tohoto kurzu pořádala 3. lékařská fakulta Univerzity Karlovy v rámci Aliance univerzit 4EU+. Uskutečnil se ve dnech 13. - 16. září ve vzdělávacím centru Didaktikon v Praze. Na akci vystoupilo 13 významných přednášejících pocházejících z 10 různých výzkumných institucí ze 7 evropských zemí. Mezi odborníky, kteří akci poctili svou přítomností, byli Luciano Gattinoni, Paul Elbers, Manu Malbrain, Pietro Caironi, Thomas Langer, František Duška a další. Stejně rozmanité bylo i publikum, které tvořilo 53 účastníků, včetně studentů medicíny, rezidentů a mladých odborníků. Společně si užili frontální přednášky, kazuistické workshopy a bohatý společenský program.


Ohlasy účastníků byly veskrze pozitivní, jak shrnul ředitel kurzu František Duška:


  • "Číst ohlasy kandidátů bylo opravdu příjemné - byly plné vděčnosti a obdivu. Cítili se obohaceni, inspirováni a nadšeni. Nejvíce oceňovali možnost přímé interakce s respektovanými odborníky a workshopy, během nichž se pod dohledem řešily reálné scénáře pacientů. Účastníci hodnotili většinu přednášek kladně a byli nadšeni komunitním duchem."


Spokojenost kandidátů a celkovou atmosféru lze dále ilustrovat následujícími komentáři z hodnotících formulářů:


  • "Většina odborníků byla stále přítomna. Naslouchali i přednáškám ostatních odborníků a projevovali si vzájemný respekt."


  • "Je úžasné, jak jsou tito slavní lidé milí a přístupní. Občas se neshodnou, ale vždy zůstávají dobrým týmem."


Jednání o dalším ročníku letní školy již začala, jako nejslibnější místa konání se jeví Milán a Kodaň. Pro aktuální informace sledujte @SchoolAcidBase na x.com!Sdílet na:  
Kontakty

3. lékařská fakulta

Univerzita Karlova

Ruská 87, 100 00 Praha 10


tel.: +420 267 102 111

IČO: 00216208, DIČ: CZ00216208


Další kontakty a bankovní spojeníJak k nám


Váš názor