• Významné události fakulty

Významné události fakulty

9. května 2023

Návštěva studentů z nizozemské Radboud University NijmegenČtvrtek 4. května byl krásný, téměř letní den, a chodbami naší fakulty se neslo exotické „Goedemorgen!“ Přijelo nás totiž navštívit 40 studentů Medical Biology z nizozemské Radboud University Nijmegen, kteří projevili zájem o fungování vědy na 3. lékařské fakultě.


Skupinu přivítala Mgr. Marika Bendová z Referátu pro zahraniční a vnější vztahy. Studenti anglického curricula pod vedením Paula Sousy Palmy naše hosty provedli po budově fakulty a navštívili společně s nimi Ústav histologie a embryologie a také Ústav anatomie, v rámci kterých týmy paní doktorky Jirákové a pana profesora Zacha připravily zajímavý program.


Odborná přednáška paní docentky Žemličkové, přednostky Ústavu mikrobiologie, studenty velice zaujala a vyústila v dlouhý potlesk a četné dotazy. Následně naši doktorandi MUDr. Grygarová a MUDr. Šebo představili výzkum na naší fakultě, možnost zapojení studentů do výzkumu a vědeckou spolupráci v rámci aliance 4EU+.


Nizozemští studenti následně během neformálních rozhovorů před fakultou načerpali vitamin D a odebrali se do Malého Edenu doplnit také vitaminy skupiny B.


Děkujeme zapojeným kolegům a studentům za spolupráci a těšíme se na další zahraniční návštěvy!


Za fotografie děkujeme: R. Žakovi a M. Kubalové


Sdílet na:  
Kontakty

3. lékařská fakulta

Univerzita Karlova

Ruská 87, 100 00 Praha 10


tel.: +420 267 102 111

fax: +420 267 311 812

IČO: 00216208, DIČ: CZ00216208


Další kontakty a bankovní spojeníJak k nám


Váš názor