Významné události fakulty

6. října 2022

Podpis Memoranda o prohloubení spolupráce FNKV, 3. LF UK a SZÚ

V úterý 4.10. bylo v kapli FNKV za přítomnosti novinářů slavnostně podepsáno Memorandum o prohloubení spolupráce mezi FNKV (ředitel MUDr. Votava, MBA), 3. LF UK (děkan prof. MUDr. Petr Widimský, DrSc) a SZÚ (ředitelka MUDr. Barbora Macková).

Hlavním mottem memoranda je prohloubení spolupráce v oblasti vědy.  Naše tři instituce se chtějí ještě více propojit tak, aby sdílení vědomostí, výsledků výzkumů a zkušeností našich odborníků vyústilo v rychlé a efektivní využívání poznatků v praxi. Ve prospěch lidí trpících závažnými chorobami a hledajících tu nejlepší péči a pomoc.

Po slavnostním podpisu následovalo představení stěžejních projektů, které propojují tyto tři subjekty. Vinohradský zdravotnický areál byl tradičně inkubátorem úspěšné vědecké spolupráce napříč všemi zúčastněnými institucemi, a podepsané memorandum tuto skutečnost oficiálně petrifikovalo.

Memorandum Tisková zpráva Fotogalerie