Významné události fakulty

5. května 2022

Ústav ošetřovatelství slaví se Sestrou roku 2021

Sestrou roku 2021 v kategorii Sestra v managementu a vzdělávání se stal Mgr. Tomáš Komínek, odborný asistent Ústavu ošetřovatelství a vrchní sestra Kliniky transplantační chirurgie IKEM. Tomáš Komínek je s fakultou spjat již mnoho let, vystudoval obor Zdravotní vědy, aby si rozšířil své znalosti v oboru všeobecná sestra a v roli vyučujícího působí od roku 2019. Přednáší a vede praktickou výuku u studentů Všeobecného lékařství, Všeobecného ošetřovatelství i v navazujícím magisterském programu Intenzivní péče. Jeho zkušenosti jsou bohaté – začínal jako perioperační sestra na sále, pracoval 8 let na kardiochirurgickém ARU v IKEM, poté ve funkci staniční sestry a od roku 2012 je vrchní sestrou Kliniky transplantační chirurgie. Neustále se během své pracovní kariéry vzdělává, vystudoval specializaci pro práci v intenzivní péči, několik certifikovaných kurzů přinášejících zvláštní odbornou způsobilost, např. péči o pacienty se stomií, mentora odborné praxe ošetřovatelství. Studentům se věnuje již dlouhodobě právě jako mentor odborné praxe a je třeba říci, že studenti díky jeho přístupu a profesionálnímu vedení mají zájem právě o práci na jeho oddělení v IKEM. Jeho přednášky dokáží přitáhnout pozornost studentů, a to již při prvním setkání v Dobronicích, kterého se také aktivně účastní. I když působí v manažerské pozici, je schopný se v případě nutnosti postavit k lůžku, stejně tak je vždy ochotný zaskočit na výuce za kolegyni na Ústavu ošetřovatelství. Co oceňuji na Tomášovi jako vyučujícím je jeho precizní příprava, spolehlivost, týmovost, schopnost diskuse a nadhled. A hlavně si ho vážím jako pracovitého a empatického člověka, který má spoustu přátel, vášnivě rád cestuje, zajímá se o kulturu a vyzná se v kvalitním suchém bílém vínu! Tomáši, gratulujeme!

Za tým Ústavu ošetřovatelství

PhDr. Hana Svobodová, Ph.D.