Významné události fakulty

2. srpna 2021

Student Jiří Drahoš na Erasmu v Mnichově

Student 4. ročníku 3. LF Jiří Drahoš se právě vrátil ze studijního pobytu Erasmus na Ludwig Maximilian Universität v Mnichově.

Posílá pár postřehů: „Pobyt stál rozhodně za to, i v době koronavirových opatření se v Mnichově člověk mohl setkat se zajímavými lidmi a zajet si vlakem na jen hodinku vzdálené túry v Alpách (Bayernticket za 11,40€ při spolujízdě s 5 lidmi). Pokud sem plánujete zavítat, doporučuji si půjčit kolo (Swapfiets ~22€ vtupní poplatek + 18,50€ měsíčně - se zárukou výměny při poruše) nebo si koupit vlastní (od 20 €, Ebay Kleinanzeigen) na cesty po městě, které má dokonalé cyklostezky. Já si ani nekupoval Isarcard (MHD semestr ticket). Počasí zde vystihuje rčení: April, April, der macht, was er will. Osobně bych to vztahoval na April-Mai (sem tam až do Juli), kdy se střídají ideální teploty 28 C° týdny s týdny dešťů, oblečením to určo zohledněte. Jinak kultura super a parků na srazy spousta. Úroveň výuky nemohu zcela objektivně posoudit kvůli její online podobě, ale vyučujícím se dá dobře rozumět a mají s cizinci trpělivost. Můžete si tu lehce domluvit klinickou praxi (Famulatur), jen nečekejte na poslední chvíli jako já, a budete to mít podstatně jednodušší. Alespoň 2-3 měsíce dopředu by měly stačit, ale pochopitelně záleží na oddělení, kde chcete stážovat. Na stránkách LMU můžete najít PDF soubor s kontakty. Z osobní zkušenosti jsou koleje od Studentenwerk München super (Stiftsbogen), kuchyně jsou někde sice sdílené, ale za to dobře vybavené. Pokud by vám fixní pronájem ve smlouvě nevyhovoval, můžete zbytek času přepronajmout někomu jinému. Zkrátka největší problém na tomto Erasmu byl, že utekl až příliš rychle .“