Významné události fakulty

Velký úspěch týmů 3. LF UK v soutěži Medik roku

S potěšením sdílíme aktuální informaci: V soutěži Medik roku se v tvrdé konkurenci umístily dva naše týmy na medailových pozicích: stříbrná medaile patří týmu Martin Bokůvka (kapitán), Tereza Hmurová, Adéla Černá, Martin Batelka a Šárka Knížková, bronzovou medaili vybojoval tým ve složení Jáchym Drašar (kapitán), Vít Hudec, Gabriel Baláž, Jaroslava Binderová, Ivona Kostinková. Všem moc gratulujeme a děkujeme za vynikající reprezentaci fakulty.

24. dubna 2024

MUDr. David Lauer jako první český lékař úspěšně zakončil roční postgraduální studijní program „Clinical Science Scholars Program“

MUDr. David Lauer (29), postgraduální student 3. LF UK, se klinicky a vědecky zabývá intervenční neuroradiologií, konkrétně endovaskulárními výkony pro ischemické cévní mozkové příhody. V březnu tohoto roku jako první český lékař úspěšně zakončil roční postgraduální hybridní prezenčně-distanční studijní program „Clinical Science Scholars Program“, který vznikl ve spolupráci Harvard Medical School a Semmelweis University v Budapešti a cílil výhradě na klinické vědce z Evropy.

19. dubna 2024

Předání významných cen našim studentkám z rukou rektorky UK prof. Králíčkové

V úterý 16.4.2024 předala rektorka UK prof. Králíčková ve Vlasteneckém sále Karolina třem našim studentkám a absolventkám významné ceny:Bolzanovu cenu MUDr. MgA. Pavle Tiché, Ph.D. a Cenu prof. Weignera MUDr. Veronice Victorii Matraszek a Bc. Valentýně Solařové. Všem gratulujeme k úspěchu a přejeme mnoho dalších!

18. dubna 2024

Zlatá promoce absolventů z roku 1974

Před 50 lety tu stáli ve Velké aule, absolventi 2. LF a 3. LF UK. Psal se rok 1974. Dnes zde sedí opět, někteří zůstali v Československu, jiní sem dnes přijeli ze zahraničí jen při příležitosti této Zlaté promoce. Některým již skráně zešedivěly, všichni si ale na tuto událost před 50 lety velmi dobře pamatují. Lékařské fakulty je tehdy kvalitně připravily na úspěšný život lékaře.

16. dubna 2024

Doc. MUDr. Jan Šprindrich, CSc. obdržel slavnostní kytici k významnému životnímu jubileu

Doc. MUDr. Jan Šprindrich, CSc. obdržel 4.4. na zasedání Vědecké rady 3. LF stříbrnou medaili za celoživotní dílo v oboru radiologie a dlouholetou vědeckou a pedagogickou činnost na UK.

9. dubna 2024

Blended Intensive Programu v belgickém Ghentu

Studentky fyzioterapie nám napsaly: "V březnu jsme se zúčastnily Blended Intensive Programu (BIP) v belgickém univerzitním městě Ghent se zaměřením na mezioborovou spolupráci v pediatrické rehabilitaci. Během dvoutýdenní stáže jsme v mezinárodních skupinách pracovaly s pediatrickými pacienty a v rámci multidisciplinárního týmu jsme pro ně vytvářely rehabilitační plán.

8. dubna 2024

Společné jednání kolegia děkana 3. LF UK a rektorky UK

Ve čtvrtek 4.4. proběhlo na naší fakultě společné jednání kolegia děkana 3. LF UK a rektorky UK. Jednali jsme o společných projektech a diskutovali o otázkách, které se prolínají napříč naší univerzitou. Velmi si vážíme této přátelské pracovní návštěvy a těšíme se na další spolupráci.

5. dubna 2024

Udělené medaile a ceny Josefa Hlávky

V souladu s poslední vůlí Josefa Hlávky – největšího českého mecenáše, významného českého architekta, schopného stavebního podnikatele a politika – jsou v den předcházejícím Dni boje za svobodu a demokracii a Mezinárodnímu dnu studentstva udělována ocenění Nadace Nadání. Nebylo tomu jinak ani 16. listopadu 2023, kdy se na zámek Josefa Hlávky v Lužanech u Přeštic sjely desítky studentů a vědců, aby společně oslavily vítěze letošních cen. Nejdříve ale, jak je letitým zvykem, hosté v Lužanech vzdali hold a uctili památku Josefa Hlávky položením kytic u jeho hrobky na hřbitově v nedalekých Přešticích. Sál Českého kvarteta se následně stal místem udílení ocenění.

2. dubna 2024

Ocenění pamětní medailí 3.LF UK

Ve čtvrtek 7. 3. 2024 byly na zasedání Vědecké rady 3. LF uděleny dvě pamětní medaile. První obdržela vedoucí studijního oddělení - Daniela Lvová za mimořádný přínos k rozvoji 3. LF UK. Druhou medaili převzal z rukou děkana Prof. Widimského a proděkana Prof. Džupy - Prof. Andrej Sukop za zásluhy při pedagogické a vědecké činnosti pro 3. LF UK v oblasti plastické chirurgie. Oběma oceněným gratulujeme!

14. března 2024

Student Václav Karel na své předstátnicové stáži v Londýně

Student Václav Karel nám píše: „Část ze své předstátnicové stáže z interních oborů v rámci 6. ročníku jsem se rozhodl strávit v zahraničí, konkrétně ve Velké Británii, pod záštitou King´s College London. Pobyt byl podpořen Fondem mobility.

26. února 2024