Nabídka témat dizertačních prací

3. dubna 2018

Efekt senzorického zatížení sítnice na funkci hematoretinální bariéry ve zdraví a nemoci.

PharmDr. Andrea Štofková, Ph.D.

Ústav normální, patologické a klinické fyziologie

V současné době jsme vystaveni vysokému stupni elektronické vizuální stimulace generované počítači, televizí, mobilními telefony, tablety, videohrami nebo jinými interaktivními animacemi. Cílem této studie bude jednak zkoumání dopadu dlouhodobé vizuální stimulace indukované pohybem objektu na funkci hematoretinální bariéry ve zdraví a v průběhu onemocnění sítnice a dále objasnit charakter lokálních nervových mechanismů ovlivňujících integritu hematoretinální bariéry během vizuální stimulace.

Hledáme motivovaného studenta se zájmem o výzkum. Předchozí zkušenosti s prací v laboratoři, analytické dovednosti a znalosti fyziologie zrakového systému, molekulární/buněčné biologie a imunologie jsou výhodou.