Nabídka témat dizertačních prací

29. ledna 2021

Interakce mezi tukovou tkání a lymfatickým systémem

Mgr.Lenka Rossmeislová, Ph.D (vedoucí laboratoře Fyziologie a patofyziologie tukové tkáně)

Ústav patofyziologie

267 102 211,

Tuková tkáň (TT) je orgánem nezbytný pro optimální metabolické i imunologické funkce organizmu. Lymfatický systém (LS) zajišťuje transport řady cytokinů i metabolitů produkovaných TT do krve a má zásadní vliv na dostupnost lipidových substrátů z potravy. Patofyziologické změny funkce LS pak vedou ke změnám v TT- k jejímu zánětu, fibróze a finálně i k zvýšené akumulaci. Studium mechanizmů těchto změn, ale i fyziologické interakce mezi TT a LS je cílem navrhovaného PhD projektu.

Kandidát musí mít před zahájením PhD studia ukončené VŠ vzdělání biologického, biochemického nebo lékařského typu (titul Mgr., Ing, resp. MUDr). Hledáme silně motivované jedince, pro které je věda více posláním než zaměstnáním. Téma je zaštítěno projektem H2020 TheraLymph: Gene Therapy to restore lymphatic flow lymphedema

Inzerát ke stažení