Archiv aktivit pracovníků 3. LF v masmédiích

3. prosince 2015

Místo pohádek čekání na pohotovosti

Každým rokem se o vánočních svátcích můžeme v televizních zprávách podívat na záběry z přeplněných čekáren na pohotovostech. Rodiče tam s dětmi mohou strávit až několik hodin a místo pohody u pohádek tak zažívají chvíle, které by určitě chtěli prožít jinak.

„Dětské vánoční úrazy jsou poměrně pestré a naštěstí jich není mnoho.

Většinou odpovídají tomu, co děti dělají o zimních prázdninách. Mrzne-li, je hodně úrazů z bruslení a klouzaček. Rodiče jsou zaneprázdněni přípravou vánočních svátků, proto ošetřujeme mnoho úrazů z domácnosti: přiražené prsty do dveří, pády z paland a nábytku, u malých dětí také popáleniny horkou vodou, kávou či polévkou,“ říká přednosta Kliniky dětské traumatologie a chirurgie 3. LF UK a Thomayerovy nemocnice prof. MUDr. Petr Havránek, CSc.

Zdroj: Moje zdraví 3.12.2015, rubrika: Klinika - zdraví dítěte, strana: 34, autor: Markéta Ostřížková

Aktuální aktivity

Poslední změna: 21. únor 2018 15:37