Archiv tiskových zpráv 3. LF UK

15. dubna 2017

Oslava 25. výroční založení ošetřovatelských studií na 3. LF UK

11. května 2017 v předvečer Mezinárodního dne sester pořádá 3. lékařská fakulta ve Velké aule Karolína slavnostní setkání absolventů sesterských bakalářských oborů Zdravotní vědy a Všeobecná sestra.

Setkání se koná pod záštitou rektora Univerzity Karlovy prof. Tomáše Zimy, děkana 3. lékařské fakulty UK prof. Michala Anděla, ministra zdravotnictví Ing. Miloslava Ludvíka, ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Mgr. Kateřiny Valachové a prezidentky České asociace sester PhDr. Martiny Šochmanové.

Ve slavnostní části v Karolinu promluví prorektor Univerzity Karlovy Prof. PhDr. Ing. Jan Royt, PhD, DrSc., a představitelé fakulty, ministerstev a odborné společnosti. Ve Velké aule Karolina vystoupí i pěvecký sbor FN Motol AcorD Motol.

Navazující odborná konference, která se koná od 13 hodin v Modré posluchárně v Celetné 20, bude obsahově zaměřená na problematiku vzdělávání sester, spolupráci se zdravotnickými zařízeními, spolupráci v mezinárodním měřítku a další rozvoj sesterské profese.

Oslava 25. výročí založení bakalářských ošetřovatelských studií je ze všeho nejvíce příležitostí k setkání absolventských ročníků i k setkání s bývalými i současnými učiteli a pracovníky fakulty a k posílení sounáležitosti s naší alma mater. Historické prostory Karolina jistě dodají tomuto setkání jedinečnou atmosféru.

Kontakt:

PhDr. Hana Svobodová,