Archiv tiskových zpráv 3. LF UK

19. ledna 2017

Dětská univerzita na 3. LF UK

Na 3. lékařské fakultě UK jako na první lékařské fakultě v České republice byl zahájen cyklus Dětské univerzity.

Cílem tohoto projektu (iniciovaného na UK v loňském roce její filozofickou fakultou) je seznámit žáky základních škol s některými tématy vyučovanými na naší fakultě. Fakulta oslovila všechny základní školy v Praze a v Středočeském kraji.

V prvním kole se přihlásilo více než 500 zájemců (jednalo o žáky z 3. - 5. tříd ZŚ).

Ve třech setkáních se děti seznámily s anatomií mozku, s kosterní soustavou a s anatomií srdce, dále v oboru fyziologie pochopily vztahy a spojitosti mezi krví (transport kyslíku), plícemi (vstup kyslíku do organismu) a kardiovaskulárním systémem (rozvod kyslíku do celého těla). Povídání bylo doplněno jednoduchými schématy a ilustrativními animacemi. Třetí setkání bylo zaměřeno na práci i s mikroskopem a identifikaci preparátů orgánů a tkání lidského těla.

V následujících čtyřech blocích poznají základy biochemie, první pomoci, ošetřovatelství a medicínské etiky. V případě zájmu a úspěchu prvního kolo, otevřeme v letním semestru Dětskou univerzitu i pro žáky 2. stupně základních škol.

Další informace o Dětské univerzitě naleznete na adrese http://www.lf3.cuni.cz/3LF-990.html

19. 1. 2017

Poslední změna: 21. únor 2018 15:37