Archiv tiskových zpráv 3. LF UK

6. listopadu 2015

Kardiocentrum FNKV a 3. LF UK slaví dvacet let

Kardiologové Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy mají v roce 2015 důvod slavit hned dvoje kulatiny najednou: v roce 1995 vniklo kardiochirurgické pracoviště a kardiocentrum. „Původně malé Kardiologické oddělení 2. Interní kliniky se postupně transformovalo v největší kardiologickou kliniku v České republice,“ říká přednosta kardiocentra prof. MUDr. Petr Widimský, DrSc., FESC., FACC, a dodává: „Počet lékařů vzrostl z původních šesti na současných 47, počet lůžek z 29 na 100, počet hospitalizovaných pacientů za rok se pohybuje kolem 5000.“

Tím výčet úspěchů nekončí. Kardiocentrum vychovává špičkové vědce, v oblasti klinického výzkumu v kardiologii dosahuje mezinárodních úspěchů a tak nepřekvapí, že profesor Widimský je nejen nositelem ocenění Česká hlava, ale i nejcitovanějším českým lékařem. „Tyto úspěchy by nebyly možné bez mimořádného úsilí, nadšení a profesionální erudice mnoha lékařů, zdravotních sester a dalších pracovníků 3. Interní kardiologické kliniky, jim patří velký dík,“ dodává profesor Widimský. Takto vysoce specializovaná klinika světové úrovně každoročně láká také mnoho budoucích lékařů, mediků, kteří se rozhodnou studovat na lékařské fakultě.

Slavnostní přednáškové odpoledne k příležitosti dvacátého výročí se koná 11. listopadu v Modré posluchárně Karolina (Praha 1, Ovocný trh 5). Akci zahájí ve 14. hodin spolu s profesorem Widimským děkan 3. lékařské fakulty profesor MUDr. Michal Anděl, CSc. Další pracovníci kliniky pak postupně blíže představí posluchačům činnosti kardiocentra jako intervenční kardiologii, neurokardiologii, katetrizační léčbu arytmií, kardioanestezii, neinvazivní kardiologii a další zajímavá témata z oboru.

Podrobnosti k programu:

Bližší informace:

Mgr. Simona Skořepová: mobil 777 077 881, e-mail:

prof. MUDr. Lucie Bankovská Motlová, Ph.D., e-mail:

Poslední změna: 21. únor 2018 15:37