Archiv tiskových zpráv 3. LF UK

26. května 2022

Setkání se zástupci Sheba Medical Centre na půdě 3. LF

Praha, 26. 5. 2022

Na 3. lékařské fakultě UK proběhlo setkání se zástupci Sheba Medical Centre z Izraele.

Členové izraelské delegace

• Vered Robinzon - zástupkyně ředitele pro vzdělávání, rozvoj a inovace, Sheba Medical Centre

• Dr. Avital Perry - neurochiruržka a ředitelka pro vzdělávání, Ústav neurochirurgie, Sheba Medical Centre

Zástupci 3. lékařské fakulty

• MUDr. D. Marx - proděkan pro studium a výuku

• Prof. MUDr. P. Widimský – děkan 3. LF UK

• Prof. MUDr. R. Šlamberová - proděkanka pro doktorské studium a studentskou vědeckou činnost

• doc. MUDr. J. Trnka - proděkan pro rozvoj

Setkání zahájil a přítomné přivítal proděkan pro studium a výuku MUDr. D. Marx. Počátkem tohoto roku uzavřela 3. lékařská fakulta a Sheba Medical Centra smlouvu o zajištění klinické praktické výuky pro israelské studenty v zařízeních nemocnice Sheba v Tel Avivu. Zástupci izraelské státní nemocnice a výukového pracoviště Sheba Medical Centre představili svoji vizi pro rozšíření spolupráce se 3. lékařskou fakultou, zejména prohloubení kooperace v oblasti pregraduálního vzdělávání a také v oblasti výzkumu.

Důležitost klinických praxí izraelských studentů přímo v Izraeli izraelští kolegové podpořili argumentem, že pro dosažení kompetitivních pozic v izraelské lékařské a akademické obci je nezbytné být podrobně obeznámen s tamějším systémem a také být dlouhodobě pod izraelskou supervizí.

Zástupci fakulty spolupráci v rámci platné akreditace fakulty plně podpořili. Obě strany pak jednaly o možnostech těsnější kooperace v oblasti Ph.D. studia a vědecko-výzkumné spolupráce.

V odpoledních hodinách proběhla dále schůzka představitelů izraelské delegace s izraelskými studenty fakulty za účasti konzulky Státu Izrael v ČR, paní Emmanuel Amar.

Kontaktní osoba:

MUDr. David Marx, Ph.D., proděkan pro studium a výuku