29. ledna 2016

Komunitní psychiatrie a omezovací prostředky: australská zkušenost

Ve dnech 8. 3. a 9. 3. 2016 pořádá Národní ústav duševního zdraví spolu s Centrem pro rozvoj péče o duševní zdraví a Psychiatrickou společností ČLS JEP přednášky profesora Davida Cromptona o komunitní psychiatrii a omezovacích prostředcích v Austrálii.

• vstup zdarma

• simultánní překlad z angličtiny

Profesor David Crompton je ředitelem psychiatrických služeb v australském Queenslandu, respektovaným výzkumníkem a nositelem inovativních přístupů v péči o duševně nemocné. Jeho záběr je velmi široký od zotavování z posttraumatických stresových poruch po zavádění systémových opatření směřujících k redukci omezujících postupů v psychiatrii. Za své zásluhy o rozvoj širokého spektra služeb pro duševně nemocné byl oceněn Řádem Austrálie.

• 8. 3. 2016 od 10h

Od omezující k uzdravující péči

Reforma systému péče o dušení zdraví a rozvoj komunitních služeb v Austrálii

NUDZ, Velká posluchárna, Topolová 748, Klecany

registrace:

• 9. 3. 2016 od 10h

Můžeme uniknout z Bedlamu

Je možné skončit s izolováním a používáním omezovacích prostředků?

Psychiatrická klinika 1. LF UK a VFN/Vondráčkova posluchárna, Ke Karlovu 11, Praha 2

registrace: