29. srpna 2022

Study in Prague se otevírá i doktorandům

Dovolujeme si vás upozornit na možnost podpory propagace výzkumných týmů mezi potenciálními studenty a doktorandy, a dále přispět k zvýraznění vědecké excelence, na které se svou činností přímo podílíte. Tato snaha navazuje na více jak sedmiletou snahu iniciativy Study in Prague (www.studyinprague.cz), projektu sedmi veřejných vysokých škol, jehož cílem je podpořit propagaci našich cizojazyčných studijních programů v Praze, Plzni a Hradci Králové. Akcent většiny aktivit je zaměřen spíše na studium pregraduální, některé však mají přesah i do cizojazyčných doktorských studijních programů.

Na podnět UK došlo k vytvoření sekce Research na portálu Study in Prague, kde UK anoncuje vizitky vědecko-výzkumných týmů (které o tuto nabídku projevily v minulosti zájem) a dosažené úspěchy jako inspiraci pro potencionální zahraniční uchazeče. V tomto roce projde předmětná sekce velkou proměnou a rozšířením, nicméně i tuto původní sekci bychom rádi znovu obnovili.

Pokud máte zájem o propagaci Vaší výzkumné skupiny, zašlete stručné informace k pracovnímu týmu či projektu, který byste si přáli zveřejnit na tomto webu, a to v následující struktuře (v anglickém jazyce):

• Název projektu či pracovního týmu

• Personální obsazení

• Vědecká oblast

• Cíl výzkumu, ev. dosažené úspěchy

• Několik příkladů klíčových publikací

• Indikace, zda případně máte zájem o uveřejnění informace, že jste otevřeni ke spolupráci ze strany nových studentů doktorského studia

Deadline pro odevzdání na fakultu je 20. září 2022 na email .

Jakékoliv dotazy k tématu neváhejte směřovat přímo na RUK na email Mgr. Lukáše Nachtigala ( ).

Prof. MUDr. Romana Šlamberová, Ph.D.

proděkanka pro doktorské studium a studentskou vědeckou činnost