16. srpna 2022

Chaperon ERA Research Club vás opět zve k účasti v soutěži Nerd Art Prize

Zašlete nám svou nejlepší fotku/obrázek! Letos ve dvou samostatných kategoriích:

• Věda a výzkum

• Freestyle (tedy jakékoli téma)

Nejlepší snímky v každé kategorii vybere komise složená z vedoucí skupiny projektu Chaperon. Vítězné snímky kategorie Věda a výzkum budou vyvěšeny v nově postavené budově kampusu Lékařské fakulty v Plzni a vítězové v obou kategoriích budou odměněni věcnými cenami.

Do soutěže přijímáme běžné fotografie, ale i jakýkoli druh instrumentálního výstupu nebo vizualizovaných dat atd. – neváhejte použít svou fantazii!

Na první fotce je vítězka ročníku 2021 RNDr. Vladimíra Moulisová. Její fluorescenční mikroskopický snímek zobrazuje decelularizovaný skelet prasečích jater (fialová) s rostoucími endoteliálními buňkami původně izolovanými z prasete (buňky žluté s modrými jádry) v 200 násobném zvětšení.

Soutěžní výzva je otevřena všem studentům a zaměstnancům Univerzity Karlovy. Chcete-li se zúčastnit, zašlete svůj příspěvek spolu s krátkým popisem obrázku (co to je, jak byl pořízen, do jaké kategorie ho posíláte) na . Posuzovány budou pouze příspěvky zaslané prostřednictvím oficiálního e-mailového účtu Univerzity Karlovy a od jednoho soutěžícího bude přijat maximálně 1 obrázek. Snímek by měl být pořízen/vygenerován v letech 2021/2022.

Termín odevzdání: 15. září 2022

Více na http://chaperon.lfp.cuni.cz/NerdArtPrize