Archiv aktualit

29. ledna 2016

Volitelný předmět Management vědy a inovací (MVI)

1­semestrální volitelný předmět opakující se v zimním i letním semestru

CÍLOVÁ SKUPINA jsou studenti všech fakult UK 4. a vyšších ročníků Mgr. programů + navazujících Mgr. programů + Ph.D. programů. Akademičtí pracovníci a zaměstnanci UK mají MVI přístupný jako součást nabídky celoživotního vzdělávání.

OBSAH VÝUKY tvoří 3 tematické bloky: Projektová příprava + Transfer technologií + Manažerské dovednosti. Témata výuky jsou: Inovace a VVI scéna. Management znalostí a analýza informací // Systém řízení a hodnocení vědy // Finanční zdroje pro VVI v ČR a EU // Příprava VVI projektů // Příprava vlastního VVI projektu // Základy transferu znalostí a technologií // Ochrana duševního vlastnictví ve VVI // Business model. Business plan. Spin­out // Případové studie transferu znalostí a technologií // Příprava vlastního Business plánu // Komunikační dovednosti // Team & time management // Projektový management // Trénink komunikačních dovedností.

FORMA VÝUKY je hybridní mix prezenční a distanční výuky:

• Prezenční: (v Zelené posluchárně FF UK, Celetná 20, Praha 1)

• 15. 2. 2016 v 15:30 ­ 17:30 ­ úvodní přednáška a tvorba studentských týmů,

• 10. 5. 2016 v 9:00 ­ 16:00. ­ praktický Trénink komunikačních dovedností,

• Distanční:

• webináře (v Adobe Connect vždy v úterý v 16:00­17:30 dle rozvrhu),

• výukové texty a videa v Moodle UK

• Týmová:

• studentské týmy o 3­5 studentech vypracují na svůj smyšlený projekt grantovou žádost a byznys plán.

ABSOLVOVAT MVI a získat 6 kreditů lze dosažením ⅔ bodů z účasti, testů a týmových aktivit (viz žlutá tabulka pod rozvrhem). Digitální odznak je udělován za absolvování daného tematického bloku. Akademičtí pracovníci a zaměstnanci UK mohou navíc získat také osvědčení o absolvování MVI.

ZÁPIS: 1. - 12. 2. 2016 ­ v SISu pod CPPT (max. 40 studentů). Akademičtí pracovníci a zaměstnanci UK se mohou přihlásit emailem na

ZAJIŠTĚNÍ: Centrum pro přenos poznatků a technologií

GARANT: RNDr. Eugen Kvašňák, PhD.

ORGANIZACE / KONTAKT: Mgr. Jitka Černá ­ , tel: 224 491 362

DISKUSE: Facebook­MVI