Výměnný program Erasmus+ - Aktuality

29. ledna 2014

Změna kvalifikačních podmínek pro mobility studentů v rámci nově vznikajícího programu Erasmus+

Rádi bychom Vás touto cestou seznámili se změnou některých kvalifikačních podmínek pro mobility studentů v rámci nově vznikajícího programu Erasmus+, které oznámila Evropská komise prostřednictvím pravidel výzvy tohoto programu na počátku ledna 2014. Podrobnosti o hlavních změnách naleznete v detailu aktuality.

• V rámci programu Erasmus+ se studenti mohou účastnit studijního pobytu v zahraničí v každé úrovni svého vysokoškolského studia (Bc, Mgr/NMgr, Ph.D). Celkové penzum pro každou úroveň studia je 12 měsíců, přičemž těchto 12 měsíců může tvořit studijní pobyt (Student Mobility for Studies), praktická stáž (Student Mobility for Traineeship) a/nebo kombinace těchto aktivit.

• Možnost druhého výjezdu můžou využít i studenti, kteří již absolvovali studijní pobyt a/nebo praktickou stáž v rámci programu LLP/Erasmus.

• Studijní pobyty mohou trvat 3 – 12 měsíců. Studijní pobyt může absolvovat každý student od 2. ročníku Bc studia. (Zůstává beze změny.)

• Praktické stáže mohou trvat 2 – 12 měsíců. Praktickou stáž může student absolvovat kdykoliv v době svého studia. Na praktickou stáž mohou být také studenti vysláni v období bezprostředně po absolvování svého studia, přičemž výběrová řízení musí absolvovat během posledního ročníku svého studia.

• Za minimální délku pobytu 3 měsice se považuje 90 dní.

Archiv aktualit, RSS kanál