Výměnný program Erasmus+ - Aktuality

21. listopadu 2016

Absolventské praktické stáže Erasmus

Milé studentky, milí studenti,

níže naleznete nabídku z RUK pro nadcházející absolventy. Zájemci se mohou hlásit do 13. 12. 2016 15:00 osobně v kanceláři Erasmus+ nebo na e-mail

Za kancelář Erasmus+

MUDr. Jana Dáňová, Ph.D.

Mgr. Marika Bendová

Vážené kolegyně a kolegové,

Rádi bychom Vám pro Vaše studenty-nadcházející absolventy ve spolupráci s konsorciem Educa nabídli na období letního semestru 2016/2017 (s nejpozdějším návratem 30. 9. 2017) max. 8 absolventských praktických stáží Erasmus (o 8 stáží by šlo při délce 2 měsíce/1 absolvent a střední výšce stipendia 500 Euro/1 měsíc).

Účastníky můžete vybírat mezi těmi studenty, kteří budou teprve státnicovat – přihlášku je třeba konsorciu Educa odeslat ještě před absolutoriem studenta. Ostatní dokumenty (Účastnická smlouva apod.) mohou být vyřízeny i po státnicích. Mělo by jít o takové studenty, kteří budou státnicovat v lednu nebo červnu/(květnu), dle zvyklosti Vaší fakulty.

V tuto chvíli Vás požádáme o oslovení zájemců z řad studentů Vaší fakulty – vzhledem k omezenému počtu míst doporučujeme primárně kontaktovat katedry/ústavy/instituty nebo vyučující, které/kteří již o aktivitu absolventských stáží projevili zájem. Seznam zájemců z Vaší fakulty s kontaktními údaji nám prosím zašlete e-mailem. Bude-li vyšší počet zájemců než míst, na úrovni Evropské kanceláře provedeme výběrové řízení; zároveň doporučujeme při vyšším počtu zájemců předvýběr u Vás na fakultě.

Studenti-nadcházející absolventi si mohou místo praktické stáže buď najít sami/prostřednictvím Vašich kontaktů, nebo mohou využít kontaktů konsorcia Educa.

V případě studentů, kteří by měli absolvovat v lednu 2017, bychom Vás požádali o shromáždění zájemců do 15. 12. 2016. V případě studentů, kteří by měli státnicovat v květnu, nám můžete jména poslat i později, pokud zbydou místa nebo Educa dostane pro další semestr dodatečné financování – o tom Vás samozřejmě budeme informovat. Pokud byste o nich nicméně věděli již nyní, můžete nám jejich údaje poslat také do 15. 12., abychom mohli výběry udělat i z těchto studentů. V jejich případě nicméně můžeme (kromě již zmíněné možnosti využití zbývajících financí pro rok 2016/17) alternativně použít i finance, které nám budou pro tuto aktivitu k dispozici pro rok 2017/18 (odjezdy po 1. 6. 2017), proto je možné tyto studenty vybrat i později. Mějte ale vždy na paměti, že jakkoli je možné absolventskou stáž realizovat do 12 měsíců od absolutoria studenta, výběr a přihláška musí být k datu před absolutoriem daného studenta.

Zohlednit je třeba také délku předešlých pobytů Erasmus, které na dané studijní úrovni student již absolvoval (absolventská stáž se k nim započítává – a to vždy dle úrovně absolutoria).

Závěrem bychom Vás rádi upozornili, že délka stáží pokrytá stipendiem bude max. 2-3 měsíce.

Pokud budou studenti chtít zůstat v zahraničí déle, mohou, ale v tomto navýšeném období pouze jako zero grant.

Děkuji a jsem s pozdravem

Ivana Herglová

Archiv aktualit, RSS kanál