• Média

Tiskové zprávy a vyjádření

20. listopadu 2015

Vyjádření vedení 3. LF UK a Akademického senátu 3. LF UK k událostem 17. listopadu

Děkan, kolegium děkana a Akademický senát 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy nesouhlasí se způsobem, jakým byl státní svátek 17. listopadu využit prezidentem republiky k sebepropagaci a podpoře politických uskupení, a to v místě, které je již tradičně místem piety a oslavy Mezinárodního dne studentstva. Fakt, že skupině studentů, včetně zástupců naší fakulty, nebyl v tento významný den umožněn vstup k památníku na Albertově, je smutným znevážením odkazu těch, kteří před 76 resp. 26 lety bojovali za naši svobodu. Vedení fakulty a akademický senát oceňují aktivitu studentů uctít památku těchto historických událostí při shromáždění 22. listopadu a věří v poklidný, slušný a pietní průběh akce.

prof. MUDr. Michal Anděl, CSc., děkan 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy

Mgr. et Mgr. Marek Vácha, předseda Akademického senátu 3. LF UK