Věda a výzkum

15. července 2015

Vyhlášení Centralizovaného rozvojového programu pro rok 2016 a Institucionálního plánu na roky 2016-2018

Na základě Aktualizace Dlouhodobého záměru pro oblast vysokých škol pro rok 2016 a Vyhlášení institucionálního programu pro VVŠ pro roky 2016 - 2018 a Vyhlášení centralizovaného rozvojového programu pro rok 2016, které byly uveřejněny na webových stránkách MŠMT, se stanovuje postup na 3. lékařské fakultě UK k předkládání a administraci Institucionálního plánu (dále jen „IP UK“) a Centralizovaného rozvojového projektu (dále jen „CRP“) za Univerzitu Karlovu pro rok 2016 (2016-2018).

Administrace Centralizovaného programu pro VVŠ pro rok 2016 a Institucionálního plánu pro roky 2016 - 2018 na 3. lékařské fakultě UK

V rámci Centralizovaného rozvojového programu je pro rok 2016 vyhlášen pouze jeden program a to na podporu vzájemné spolupráce vysokých škol. Na základě výše uvedených skutečností žádáme o zaslání stručné anotace a finanční rozvahy na předepsaném formuláři nejpozději do 31. července 2015 do 15,00 hod. na e-mail jak pro IP UK realizující aktivity směřující k naplnění DZ UK a tak i pro CRP UK.

Po rozhodnutí vedení fakulty bude příslušný navrhovatel vyzván k předložení příslušného formuláře. Při podávání přihlášek je třeba dodržovat Příkaz děkana 3. LF UK č. 8/2005, kterým se stanoví některé náležitosti při podávání projektů.

Pro roky 2016 - 2018 platí tyto zásady při předkládání IR UK a CRP UK

A. Institucionální plán

IP UK je financován na základě tzv. orientačního limitu, který v jednotlivých letech činí:

• IP pro realizaci aktivit směřujících k naplnění DZ UK 2 900 000 Kč

• Realizace projektů v rámci tematických okruhů 910 000 Kč

V rámci IP bude kladen důraz na stanovení jasného výchozího a cílového stavu konkrétních kvalitativních nebo kvantitativních indikátorů pro plnění jednotlivých cílů. Cíle a aktivity musí být naplánovány na tři roky dopředu a v průběhu těchto let nebude možné IP aktualizovat!  V IP by měl být obecně popsán výchozí stav a cílový stav, kterého má být za přidělené finanční prostředky dosaženo, přičemž tyto prioritní cíle musí být bezpodmínečně a zřetelně navázány na strategické záměry uvedené v DZ UK a DZ (ADZ) fakulty. K dosažení těchto cílů by mělo být prokázáno pomocí kvantitativních nebo kvalitativních ukazatelů.

Tematické okruhy:

• Podpora pedagogické práce akademických pracovníků a profilace a inovace studijních programů na úrovni předmětů/kurzů

• Tvůrčí práce studentů směřující k inovaci vzdělávací činnosti

B. Centralizovaný rozvojový projekty

Je vyhlášen pouze jeden programy a to Program na podporu vzájemné spolupráce vysokých škol.

V tomto programu bude podporováno sdílení kapacit a vytváření sítí vysokých škol v České republice. Mělo by se jednat o větší „infrastrukturní“ projekty, které budou mít přínos pro systém vysokého školství ČR. V rámci programu se každá veřejná vysoká škola (UK) může zapojit nejvýše do tří rozvojových projektů (buď jako předkladatel nebo jako spoluřešitel).

Minimální výše podpory na jeden projekt činí 1 000 tis. Kč

Maximální výše podpory na jeden projekt činí 20 000 tis. Kč.

Formuláře

Zpracoval: Bc. Jaromír Chlapec – VaV

V Praze 14.7.2015

prof. MUDr. Michal Anděl, CSc.

děkan

Poslední změna: 17. květen 2021 12:06