29. července 2015

Medici pro Armádu Spásy

Projekt Medici pro AS běží na naší fakultě již třetím rokem a stále se těší velké oblibě jak mezi studenty 3. LF, tak mezi zaměstnanci Armády Spásy. Projekt má několik podprojektů, mezi ně patří Ošetřovna Vackov, Ošetřovna Vysočanská a Terénní služba. Do všech těchto aktivit se zapojují naši studenti ve svém volném čase, v případě ošetřoven zejména v nočních hodinách a v zimních měsících.

Celý projekt organizuje Tereza Hrablíková z 5. ročníku 3. LF. Tereza se o komunikaci s AS a organizaci celého projektu i všech jmenovaných podprojektů (ošetřovny, terénní služba) stará už několik let.

Nejoblíbenějším podprojektem, do kterého se zapojuje nejvíce studentů, je Ošetřovna Vackov. Na tuto ošetřovnu docházeli studenti od listopadu do března, kde mimo zkouškové měsíce odsloužili služby téměř denně. Služby probíhali od osmi do desíti hodin večer a většinu dní byli naši studenti jediní, kteří mohli lidem bez domova poskytnout zdravotnickou pomoc.

Za jejich obětavost obdržel děkan 3. LF UK děkovný dopis z MČ Prahy 3.