• Aktuality

Aktuality


Oslavy 30. výročí programu Erasmus na UK

Milí studenti, při příležitosti 30. výročí programu Erasmus na UK pořádá rektorátní Evropská kancelář oslavy, na které jsou srdečně zváni i zájemci o výjezd z naší fakulty. Program je přiložen.V případě dotazů prosím kontaktujte vedoucí Evropské kanceláře RUK ivana.herglova@ruk.cuni.cz

26. května 2017


Workshop u příležitosti Světového dne bez tabáku

Chcete přestat kouřit a nedaří se Vám to? Nejste sami – naprostá většina kuřáků by raději nekouřila! Chcete-li vědět více a dozvědět se mnoho dalších informací, jak úspěšně zanechat kouření, jaká pomoc a léčba existuje, přijďte navštívit náš workshop. Akce se koná od 11:00 do 13:00 ve vestibulu pavilonu W (jídelna), odpoledne bude pokračovat v kavárně Malý Eden.

25. května 2017


Další úspěch pro 3. LF ve finále soutěže FameLab: Talking science

Po loňském úspěchu studentky Všeobecného lékařství Elišky Selinger, která se stala vítězkou českého finále a reprezentantkou ČR v mezinárodním kole v anglickém Cheltenhamu, zaznamenala 3. LF další ocenění ve finále této popularizační soutěže. Student 3. ročníku, Grygoriy Zolotaryov, získal za svůj příspěvek Cenu Akademie Věd. Z finále si tak odnesl odměnu v podobě přenosného projektoru.

23. května 2017


Výsledky charitativní běhu Vinohradská trojka 2017

Vážení běžci a všichni další, chtěli bychom Vám mockrát poděkovat za to, že jste si s námi včera přišli užít již 2. ročník Vinohradské Trojky. Obrovská gratulace patří všem běžcům, kteří se postavili na start a svým výkonem podpořili nemocnici ITIBO v Keni. Současně mockrát děkujeme i všem ostatním, kteří neběželi, ale přesto dorazili a přispěli k bezvadné atmosféře, která nás provázela celou akcí. Není jednoduché popsat, jak velkou radost v nás vzbuzuje Váš zápal, s kterým jste se celé Vinohradské Trojky zúčastnili. Nezbývá tedy než ještě jednou za celý organizační tým říci velké DÍKY!! Výsledkovou listinu lze zobrazit dle kategorií, absolutní pořadí podle jednotlivých časů či pořadí dle pohlaví.

22. května 2017


Věda na UK: video s kardioložkou prof. Zuzanou Moťovskou

Na univerzitním Youtube kanálu bylo publikováno další video z cyklu Věda na UK, tentokrát s kardioložkou prof. Zuzanou Moťovskou, která působí na 3. LF UK. Je vedoucí lékařkou Divize akutní kardiologie kardiologie ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady. V roce 2015 získala cenu ministryně školství, mládeže a tělovýchovy za mimořádné výsledky výzkumu a klinické praxe v oblasti akutních koronárních syndromů, trombózy a antitrombotické léčby, které mají zásadní význam v prevenci a léčbě aterotrombózou podmíněných kardiovaskulárních nemocí. Podílela se mimo jiné také na knize Novinky v akutní kardiologii, ve které se ve svých kapitolách věnuje akutním koronárním syndromům, jako je diagnostický algoritmus nebo perioperační infarkt myokardu, nebo moderním způsobům léčby plicní embolie. S profesorkou Moťovskou natáčely studentky žurnalistiky Klára Mališová a Kateřina Zoubková.

12. května 2017


Vita Nostra Revue 1/2017

Vážení čtenáři, vychází první číslo roku 2017. Zabývá se z části událostmi prvních tří měsíců kalendářního roku 2017, ale také tématy nadčasovými a obecnějšími. Kromě textů o zajímavých akcích pořádaných fakultou a studenty, které doprovází bohatý obrazový materiál, se vzdělávání a fakulty týkají také komentáře k vývoji zákona o univerzitních nemocnicích či zákona o vzdělávání lékařů a rozhovor s novým přednostkou gynekologie profesorem Robem. Další zajímavý rozhovor o tom, jak studenti a lékaři naší fakulty vnímají obor psychiatrie, vedla s profesorkou Bankovskou Motlovou studentka Anna Ouřadová. O svých zkušenostech v Africe hovoří mladý lékař, absolvent 3. LF UK Lukáš Malý. Velmi čtivý text o lidech bez domova jakožto častých uživatelích pohotovostních služeb napsala odbornice na urgentní medicínu MUDr. Jana Šeblová. Nechybí samozřejmě převzaté články předních českých komentátorů a řada dalších zajímavých textů.

4. května 2017


Soutěž Science Slam 2017 se bude 23. 5. konat v rámci SVK na naší fakultě

Zaujměte aktivní publikum svým vědeckým projektem formou stand-upu! Jako vítězové postupte do vyšších meziuniverzitních kol a dalších reprezentativních akcí po celé zemi. Pojďme dělat vědu více atraktivní!

2. května 2017


Cenu Miloslava Petruska za prezentaci získali i dva studenti 3. LF

Během slavnostního setkání akademické obce u příležitosti oslav 669. výročí založení Univerzity Karlovy udělila Univerzita Cenu Miloslava Petruska za prezentaci za rok 2016 týmu studentů Univerzity za jejich podíl na organizaci akce uctění památky 17. listopadu na Albertově. Mezi osmi oceněnými zástupci studentské části Akademického senátu Univerzity a studentských spolků byli i dva studenti naší fakulty, MUDr. Josef Fontana a David Megvinet. K udělení tohoto prestižního ocenění všem oceněným gratulujeme a přejeme jim hodně sil a úspěchů do budoucích let.

10. dubna 2017


Prof. Widimský obdržel výzkumnou podporu Donatio Univers. Carolinæ

6. dubna 2017 si Univerzita Karlova připomněla výročí 669 let od svého založení. Významné vědecké osobnosti UK poprvé obdržely výzkumnou podporu Donatio Universitatis Carolinae. Výzkumnou podporu obdržel za 3. lékařskou fakultu UK prof. MUDr. Petr Widimský, DrSc., který vybudoval Kardiocentrum 3. LF UK a je jediným českým lékařem zařazeným prestižním žebříčkem Thomson Reuters mezi nejcitovanější vědce světa.

7. dubna 2017


Výsledky ankety Syllabova křída o nejpopulárnějšího pedagoga

Všem oceněným pedagogům za minulý akademický rok 2015/2016 srdečně gratulujeme!

28. března 2017


Rozvrh cyklu Dětské univerzity v letním semestru 2017

Dnešním dnem začíná cyklus Dětské univerzity pro žáky 2. stupně základních škol a studenty I - IV ročníku osmiletých gymnázií. Podívejte se na rozvrh celého cyklu, který bude probíhat v letním semestru 2017 od 22. 3. do 31. 5.

22. března 2017


Zapoj se do CIEE Flat Buddy Programu a bydli v Praze zdarma

Chceš zažít příští semestr nová dobrodružství? Chceš si zlepšit angličtinu a být v každodenním kontaktu s rodilými mluvčími? A co navíc bydlet zadarmo v centru Prahy? Pojď se seznámit s Flat Buddy Programem a organizací CIEE.

20. března 2017


Ceny rektora 2016 obdrželi 8. 3. 2017 čtyři studenti 3. LF

Dne 8. 3. 2017 byly v reprezentativních prostorách Karolina slavnostně předány ceny nejlepším studentům UK. Z naší fakulty obdrželi ocenění čtyři studenti. Cenu Karla Weignera převzali Bc. Viera Margeťáková a MUDr. Jakub Štefela, Mimořádnou cenu rektora převzali David Adam a Lukáš Malý. Gratulujeme všem oceněným!

9. března 2017


Gastroenterologické semináře 2. interní kliniky, letní semestr 2016/2017

Semináře slouží k celoživotnímu vzdělávání v gastroenterologii a jsou součástí specializační předatestační přípravy v oboru. Jedná se o přehledné, převážně klinicky laděné literární semináře, informace z kongresů (EUGW, DDW...), guidelines, krátká přehledná sdělení, novinky v diagnostice a terapii, prezentace zajímavých kazuistik, sdělení typu “jak na to“ a videoprezentace zajímavých či neobvyklých endoskopických nálezů. Součástí seminářů jsou vyzvané přednášky expertů i z jiných oborů úzce souvisejících s gastroenterologií a hepatologií.

16. února 2017


Velké semináře interních oborů, letní semestr 2016/2017

Zveme Vás na Velké semináře interních oborů, které se konají vždy ve čtvrtek v 8:00 – 9:00 hod. (vč. diskuse) v Syllabově či Burianově posluchárně v přízemí budovy děkanátu 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, Praha 10, Ruská 87. Všichni jsou co nejsrdečněji zváni.

16. února 2017


Program seminářů Neurologické kliniky 3. LF UK a FNKV, letní semestr

Semináře neurologické kliniky 3. LF UK a FNKV se konají v letním semestru úterky od 14 do 16 hod. Označené semináře jsou povinně volitelné pro studenty 5. roč. (nejméně 2 semináře dle vlastního výběru). Organizuje: Doc. MUDr. Valja Kellerová, DrSc.

14. února 2017
Kontakty

3. lékařská fakulta

Univerzita Karlova

Ruská 87, 100 00 Praha 10


tel.: +420 267 102 111

fax: +420 267 311 812

IČO: 00216208, DIČ: CZ00216208


Další kontakty a bankovní spojeníJak k nám


Váš názor